A mély talajon jobban érvényesültek a Hungária amúgyis nagyobb képességei
    Góllövő: Barátky, Bihámy, Híres, Drössler
    Hungária-út, 10.000 néző. Bíró: Kornai.
    Hungária: Németh — Nagy, Kocsis — Remmer, Kompóti, Sebes — Titkos, Barátky, Hauer, Bihámy, Híres. .
    III. ker.: Fehér — Werner, Bíró — Steiner, Lutz, Király — Drössler, Fröhlich, Kormos, Lengyel, Köves.
    Kocsis választ kaput a Hungáriának s a III. kerület kezdi a játékot. Óbuda támad smár az első percben ragyogó akciót vezet: Lutz kiadásával Drössler elrohan, beadását Fröhlich és Kormos a 6-oson hibázza és
    Köves zúgó lövése a külső hálóba fut.
    Titkos rohama a válasz erre, de a pompásan futó szélső sem jut túl Werneren. Híres vív közelharcot, Fehér, könnyű labdát kap. A 6. percben Barátky ragyogó 20 méteres szabadrúgását Fehér léc fölé tolja, Titkos kornerét hárítják. Kompóti fölé lő, majd Kocsis csap össze Drösslerrel s két percig pihenni kényszerül. Lutz jó passzaival is a III. kerület támad, pláne, mert toaletthibája miatt Híres is, kiáll rövid időre. Mezőnyjáték után Titkos jó beadása ígér valamit, de a belsők túlságosan előreszaladtak. A 14. percben Drössler megint elfut, a kapu elé ad -s
    Fröhlich cipője orráról — mellé pattan a holtbiztosnak látszó labda.
    Híres a vonalon túlról ad, de s Hauer már csak a fütty után üti a labdát a hálóba kézzel. Titkos ügyeskedik, a Híres—Bihámi-szárny gyakran dől öndugába. Bihámi kiugrása Bírón szegi szárnyát. A Hungária ostromol, de a szívós óbudai védelem nem engedi helyzetbe csatárait. Werner erélyesen szerel, a szabadrúgás emberbe megy, utána, a 24. percben Kocsis előrevágott labdáját Híres ívelten adja a kapu elé s
    Barátky magasan felugorva, védhetetlen gólt fejel. (1:0).
    A Hungária támad tovább, is. Híres lövését Fehér-balra üti, Titkos visszaemeli, de a védelem ment. A III. kerület kornert hagy ki, utána Bihámy szökteti ki Hírest, aki nyugodtan leviszi a 6-osig s akkor nyugodtan — belelő Fehérbe. A 28. percben Kompóti a 16-osig cselez, Hauernak passzol,
    Bihámyhoz kerül a labda, aki a a centertől tétovázó védelem közt nyugodtan a jobb sarokba gurít. (2:0).
    Lengyel szabadrúgása Németh kapuja fölé száll, Kompóti utánozza az óbudai csatárt. Sebes belemegy Steinerbe, Király Barátkyba, utóbbi két percet pihen. A Hungária kornere után Drössler kap figyelmeztetést Nagy fellökése miatt, Lengyel lövöldöz messziről, a Hungária szélsői révén vezet erőtlen rohamokat.- A mezőnyben folyik a játék az utolsó percekben, helyenként faultokkal.
    Heves iramban indul a II. félidő. A III. ker. diktálja az iramot. Első perc Kormost alig szerelik kornerre, a korner után Kocsis tétovázása okoz meleg pillanatot. Barátky kiugrik, de Fehér kezébe lő. A 7. percben Híres kornert rúg, Fehér öklözése nem sikerül, kavarodás. Fehér lábbal véd, Lutz ellöki Titkost, úgy látszik, hogy a bíró 11-est ad, de aztán meggondolja a dolgot, mert az ellökés, amely amúgy sem volt 11-est érdemlő, a vonalon túl történt.
    A játék színvonala esik, az iram lankad, a bíró minden összecsapást lefúj.
    Bihámy eléri a Hírest, de nincs sok látszata. A1 6. percben Barátky szép lövését Fehér védi. Most hevesen kezd támadni a III. ker. A 18. percben nagy kavarodás, Drössler kapufát lő, egy pillanattal később azonban kézzel érintette a labdát, viszont utána egy pillanattal a Hungária-védelemnél reklamált hendszet a III. ker. Hasonló eredménytelenséggel. Kormos lövése Némethé, azután Lengyel szabadrúgása csattog a hátsó kapufán. Titkos egyedül a középig dolgozza magát, jól lő, Fehér szépen véd elvetéssel. Híres lövését is tartja a kapus. A Hungária most fokozza az iramot, de csak szabadrúgásból veszélyes Híres, Fehér kezében most is biztosan ragad a labda. A 31. percben Kocsis kornert vét, Lutz fejesét, Németh fogja. A 35. percben Bihámy passzával
    Híres elfut, beadása Barátkyn keresztül Titkosé, a szélső rohan, visszaad, az összekötő állít, vár, azutánlő, mint az ágyú a kapufának.
    Titkos és Werner összecsap, Titkos beletalpal a bekkbe, aki
    elesik s nem tud tovább játszani.
    Király vonul hátra hátvédnek. Bihámy szép lövése centiméterekkel csúszik fölé. A 40. percben Híres kiugrik Barátky passzával s közelről a sarokba lő. (3:0).
    Király már elkésve érkezik, de a lábát nem húzza vissza s csúnyán belép Híres altestébe.
    A góllövő szélső kínjában ugrálva táncol ki a kapu mögé, a bírói közbelépés elmarad. Híres nem is áll be többé. Most a III. ker. finisbe fog. A 42. percben kornert ér el, ebből Lutz fölé lő. Az utolsó percben Köves beadását röviden mentik, Kormos jobbra vágja s
    Drössler közelről ballal beragasztja. (3:1).