A Vasas támadott , és III. ker. lőtte a gólokat
    Góllövő: Fenyvesi, Fenyvesi, Brunecker, Dömötör, Fenyvesi
    Nagyszombat utca, 3500 néző. Bíró: Szél.
    III. ker. FC: Fehér — Király, Biró — Steiner, Lutz II., Magyar — Fenyvesi, Zilahi, Kormos, Lengyel, Dömötör.
    Vasas: Bereczky — Szemere, Rózsa — Vági, Burger, Kiss — Jeckl, Egri, Dán, Brunecker, Stanczl.
    A III. kerület kezd nap ellen, Kormos hosszú szöktetését azonban Bereczky kifutással elcsípi Fenyvesi elől. Lengyel bombája megy még felé és máris váratlan hevességgel a Vasas lendül támadásba. Bíró kétszer egymásután meglehetősen bizonytalanul ment a jobbszárny elől és Király a 3. percben a Vasas-balszárny támadását csak korner árán tudja parírozni. Ebből Dán fejesét Fehér elnyúlva, remekül húzza le. Steiner régi ínhúzódása kiújul, sántikál. A 6. percben az óbudaiak támadnak, Kormost a tizenhatos előtt Szemere faultolja, a szabadrúgást Lengyel hatalmas erővel lövi, a labda a felső lécről lepattan, Bereczky csak akkor tudja elcsípni és kivágni. Az óbudaiak gólt reklamálnak, a kapu közelében álló bíró azonban „továbbot” int.
    Feltűnően heves iramú küzdelem fejlődik ki, a kitörő Kormos, majd Zilahi elől Bereczky kifutással ment, a 11. percben pedig Kormos bombája a védőkről pattan kornerre. A 14. percben Dömötör elől Szemere csak korner árán ment.
    A Vasas belefekszik most és valósággal ostromolja az óbudai kaput. A 20. percben Jecklt Magyar kornerre szereli, ebből Egri fejesét Fehér ragyogóan fogja. A 23. percben Dán közeli bombája Fehér testéről pattan ki és Bíró idejében újabb kornerre ment. Ezután nagy a kavarodás és Steiner fejjel ismét csak kornerre tud menteni. A 26. percben Stanzl elől Király rúg kornerre, utána Egri hajszálnyira lő mellé.
    A meddő Vasas-támadássorozat után a III. kerület is próbálkozik és mindjárt szerencsével. A 27. percben Lengyel kiszökteti Dömötört, aki lefut, befelé kanyarodik, közeli lövését
    Bereczky vetődve csak kiütni tudja és a nagy rössel befutó Fenyvesi lövése nyomán a labda a közbevetődő Kiss combját súrolva vágódik az üres kapuba. 1:0.
    Steiner mindjobban fájlalja a lábát, úgyhogy a kerület kénytelen miatta átcsoportosítani. Steiner a csatársor jobbszélére megy ki statisztálni, Kormos jobbhalf, Fenyvesi jobbösszekötő, Zilahi center lesz.
    A Vasas elkeseredett ellentámadással válaszol, de ismét csak kornert ér el. A 31. percben Egri fordulásból küldött ballábas bombáját Fehér húzza le. Egy percre rá a Vasasjobbszárny újabb kornert forszíroz ki. Ebből Dán fejese újból Fehér zsákmánya. Közben kiújul Kormos régi húzódása is és erre helyet cserél Zilahival.
    A 40. percben Fehér Dánnak a jobb sarokra irányított, védhetetlennek látszó bombáját ragyogó elvetéssel tolja ki, Stanczl újabb lövését pedig belevetéssel parírozza. A 44. percben Jeckl átdolgozza magát a védelmen, lövése azonban Királyról megint csak kornerre pattan. Ebből Stanczl fölé lő és vége is a félidőnek.
    Vasas-kornerrel kezdődik a második félidőis. De most sincs szerencséjük. Jeckl hajszálnyira mellé lő. Az óbudaiaknak jobban megy. A 4. percben Zilahi negyven méterről irányít szabadrúgást Bereczky kapujára, a labda a kapu mellé menne, Vági azonban visszatovábbítja a mezőnybe, de olyan gyengén és szerencsétlenül, hogy az pont
    Fenyvesi felé száll, aki habozás nélkül, védhetetlenül a jobb sarokba fejeli. 2:0.
    A Vasas nem csügged és tovább támad. Magyar csak nehezen ment kornerre Jeckl elől. A 7. percben Stanczl lövése Zilahiról pattan kornerre. A 18. percben születik meg a Vasas gólja. Brunecker egész veszélytelennek látszó helyzetben kapja a labdát a 16-os sarkán, mindenki azt hiszi, hogy lepasszolja, ő azonban megvágja és az
    a meglepett és meg sem mozduló Fehér mellett ívelten a bal sarokba vágódik. 2:1.
    Megint csak a Vasas támad, de most már izgatott, túlfűtött hangulatban. Egyre több a kemény összecsapás is és már-már úgy látszik, hogy kiegyenlítenek a piros-kékek. A 28. percben Dán ki is ugrik, de hendszet is vét, ofszájdról is indul, úgyhogy a bíró sípja megszólal, ő azonban mégis belövi a labdát. A bíró természetesen nem adja meg a gót. Rögtön rá Fenyvesi nagyszerűen kiugratja Lengyelt, aki teljesen szabadon áll már Bereczkyvel szemben, de idegességében kapu fölé lő. A 31. percben védelmi hibából születik meg az óbudaiak harmadik gólja. Kormos hosszú labdájával Dömötör kiugrik, kijátsza a ráfutó Vágit, nyugodtan és nem zavarva befelé fordul és
    a tizenhatos sarkáról jobblábbal a bal sarokba irányított pergő, de védhető labdája a bal sarokban ér hálót. 3:1.
    Az utolsó percekben az óbudaiak finiselnek, Dömötör egyéni akcióval kornert forszíroz ki. A 44. percben Szemere a tizenhatos és a kornervonal sarkán faultolja Dömötört, a szabadrúgást Dömötör élesen a kapu elé irányítja és a szabadon hagyott
    Fenyvesinek csak bele kell tenni a fejét, máris a bal sarokban táncol a labda. 4:1.