Nem volt kemény a játék, szünet után mégis sérültekkel lett teli a pálya
    Góllövő: Zilahi, Bohus, Szecsei, Rudas
    Miskolc, 1000 néző, bíró: Barna.
    Attila: Alberti — Bán, Sziklai— Szabó, Buzássy, Virág — Bohus, Simonyi, Zilahi, Mátéffy, Rudas. Nemzeti: Vermes — Flóra, Szendrő — Hossó, Sós, Buza — Vadas, Odry, Szecsey, Bihámy, Pásztor.
    A Nemzeti kezdés már a 2. percben szögletrúgást ér el. Virág tisztáz. A 7. percben Buzássy és Szecsey összecsap. Mind a kettő sántítani kezd, Szecsey ki is áll. Buzássy azonban tovább játszik s nagy bombát küld a kapura. A 11. percben Szecsey visszatér, majd a bíró tévesen jelez Rudasnál lesállást. Hamar egyenlít. Egy perccel később Szecseyt is tévesen állítja meg. A 13. percben Sós azt hiszi, hogy még mindig az Attilában játszik, a Nemzeti kapuja felé viszi a labdát s Rudas előtt helyzet támad, de a balszélső fölé lő. Most a Nemzeti jön fel, Vadas lő is, Alberti csak kiütni tudja a labdát, méghozzá éppen Bihámi elé. Nagy a gólhelyzet, de Bihámi kivár...
    Lassan Attila-fölény alakul ki. A 20. percben Vermes bizonytalanul fog, Zilahi nekiszalad, Vermes befelé ejti a labdát,
    de Flóra ott van s gól előtt küldi vissza a bőrt. Percekig mezőnyjáték folyik, majd a 30. percben Bán szögletre vág Bihámi elől, de a Nemzeti nem tudja kihasználni a szögletrúgást.
    A 32. percben Rudas tör ki, mellé lő, de ennek ellenére
    tapsot kap,
    mert a közönség végre rendes akciót s jól befejezett lefutást látott- A 37. percben Zilahi jár elől, céloz, Vermes pont Mátéffy elé üti a labdát, a csatár azonban hendszet vét s oda a jó helyzet. Majd Alberti kétszer egymásután is remekel,
    Szünet után lanyha játék folyik. A 9. percben Vermes fogja Bohus lövését. Már-már úgy látszik, hogy a mérkőzés unalomba fut s 0:0-ás végeredményt hoz, amikor a 20.percben egyszerre megélénkül a játék. Mátéffy jó labdát ad Zilahinak, aki ballal szép lövést küld, mintha mágnes húzná a labdát a balsarokba. Vermes hiába vetődik. 1:0.
    Nem sokkal később Simonyi szereti Bohust, aki két lépést megy a labdával s a 16-osról süvítőbombát küld.
    Élesen, a felső sarokba megy a labda. 2:0.
    A Nemzetinél Szecsei és Vadas helyet cserél. Támadnak is a fekete-fehérek és a 31. percben sszöletrúgást is elérnek. A beküldött labda nyomán kavarodás támad a miskolci kapu előtt, hárman is ugranak, de a negyedik, Alberti éri el a labdát, azonban gyengén üti, pont
    Szecsei elé, aki be is teszi a bőrt. 2:1.
    A dugó az Attilát frissíti fel, a 33. percben szögletrúgást ér el de Mátéffy mellé fejeli a labdát. Alberti és Bihámi összecsap. Alberti sántítani kezd,
    Bihámi pedig kiáll s nem is jön többé vissza.
    A 34. percben Alberti még jobban megsérül, mert túl magas labdáért feleslegesen ugrik , fejét beleveri a kapufába. Mint valami rokkant áll most már a kapuban. A 36. percben a Nemzeti támad, szögletrúgáshoz is jut, de eredményt nem ér el, sőt a labda előre vágódik Bohushoz, aki a nagyon feljött Nemzeti-hátvédeket faképnél hagyja, megugrik, majd a labdát betolja, Vermes és Rudas fut érte, Rudas éri el előbb és Vermes mellett lő.
    Már-már úgy látszik, hogy a labda az üres kapu mellé megy, amikor a fáról fáradtan bevágódik. 3:1.
    A Nemzeti igyekszik szépíteni az eredményt, de nagyon erőtlenül támad s támadás közben — 39. perc — Vadas sántikálva elhagyja a pályát s nem is jön többé vissza. Most már kilenc emberrel játszanak a fekete-fehérek. Majd Bohus sántul még le s az Attila szögletrúgás közben ér véget a játék.