III. Kerület FC - Kispest FC 2 : 2

2024.02.06, 20:55
    Kispest—III. ker.FC 2:2(2:1)
    Kétszer vezetett a Kispest, de a mérkőzés mégis az elbizakodott kerületiek fölényének jegyében folyt le
    Góllövő: Kormos, Kármán, Szepes, Horváth
    Nagyszombat utca, 2000 néző. Bíró: Tihanyi.
    A mérkőzés előtt meglepetéssel szolgálnak a kispestiek. Nem az a meglepetés, hogy a „megtért” Dénest újra kispesti mezben látjuk, hanem az, hogy két új ember vetkőzik. Mindkettőt délelőtt szerződtették villámigazolással. Az egyik, a jobbszélső nem is olyan régen még az UTE-ban futballozott, Molnárnak hívják. A másik, a jobbösszekötő a Kőbányai TK-ból került a kispestiekhez. Pintér a neve.
    III. ker. FC: Budai I. - Győry, Biró — Beretvás, Lucz, Magyar — Fenyvesi, Budai II., Kármán, Horváth, Dömötör.
    Kispest: Dénes —, .Szemere, Rozgonyi — Szenes, Purczeld, Keresztes — Molnár, Pintér, Kormos, Szepes, Serényi.
    Budai II. csínnel mutatkozik be s a szabadrugás nyomán Budai I. csak nehezen fogja a labdát. Tapogatózó játék közben Kispest támad többet. Eredményesen! A 8. percben Biró támaszkodik s közben páros lábbal ugrik: szabadrugás a 16-osról:
    Kormos áll neki, a sorfal fölött átemeli a labdát s az ugró Budai I. tenyeréről a bal felső sarokba pattan, vezetőgól. 1:0.
    Serényi kifutása csaknem második dugóval kecsegtet. Most azonban feljönnek a kerületiek is. Egyelőre veszélytelenül, de a 13. percben
    Kármán olyan dugószagú lövést
    ereszt meg, hogy Dénes csak nehezen tudja kornerre védeni.
    Kemény játék mellett folyik a küzdelem, a közönség sokat kiabál, az új kerületi szerzemény, Budai II. félénksége kirívó.
    Lassankint állandósul a kerületiek fölénye, de vagy a kispesti védelem rombol, vagy a kerületiek csatársora hibáz. A 24. percben végre Fenyvesi kiszökik, de beadására Dömötör és Kármán egyszerre megy rá, így a labda csak kapufára jut.
    Közben Kispest új jobbszárnyát a rutinos kerületiek többszöri igyekeznek „megfélemlíteni”.
    A 27. percben Dömötör fut el, a 16-os előtt Szemere felvágja. Az erős szabadrugást Dénes védi, de utána a labda kornerre jut. A 29. percben Fenyvesi szögletrugása száll befelé, csaknem az egész kispesti csapat védelembe vonult,
    Kármán fejese mégis a hálóba hull. 1:1.
    Közben esik a hó és gyakori a csinn. Kispestet a védelemben látjuk...
    A hajrá azonban a Kispesté!
    kihasználja a kerületi védelem bizonytalanságát. Előbb két szögletrugással veszélyeztetnek, majd
    a 44. percben Szenes szabadrúgása száll Szepes felé s annak fejese nyomán a labda a jobb sarokban köt ki.2:1.
    Közben Beretvás összefejel s rögtön ki is áll.
    Beretvást még kezelik, mikor fütyül a bíró. Tíz emberrel kezdenek a kerületiek. Ennek ellenére rögtön fölénybe kerülnek s két szögletrúgással is veszélyeztetnek. A 7. percben kerületi szabadrúgás nyomán nagy a zavar a kispesti kapu előtt, de Kármán üres kapuba sem tud gólt fejelni. Majd újabb kékfehér szabadrúgás
    a kapufa tövétől pattan ki.
    A 9. percben Beretvás beáll, de jobbösszekötőt játszik s Budai II. továbbra is fedezet marad. A 11. percben — szakadatlan kerületi támadások után — Fenyvesi labdája száll befelé, Dömötör hibázza,
    de a hátrább álló Horváth magasan bebombázza. 2:2.
    A gólra Kispest nem roppan össze, sőt ellenkezőleg, feljön s hosszú mezőnyjáték folyik.
    A közönségnek sok a panasza a bíró ellen, de a sértések csak enyhék.
    — Szép hasas gyerek — kiabálják. — A 36. percben esemény az, hogy a bíró sípja „befagy”.
    A közönségtől kell egy másikat kölcsönkérni. Közben labdát is cserélnek s így már harmadszor szakad félbe a mérkőzés. A játék már túl kemény. A védelembe vonult kispestiek erélyesen védekeznek. A kemény harcnak Kármán az áldozata. Több helyen felreped az arc- és homlokbőre. Ki is kell állania. Most feljön a Kispest, a 38. percben szögletrúgással veszélyeztet. A dugó a levegőben lóg. Ifjabb szögletrúgás, majd kispesti szabadrúgás a ráadás, miközben Budai I. csaknem beejti a labdát. Végül újra a III. kerület kerekedik felül, szögletrúgást ér el, majd a kiszökni akaró Dömötör a 16-oson belül esik, felrepedt a bőr a homlokán, úgy tápáskodik fel, véres az arca. A közönség 11-esért kiabál, de hiába. Kármán jön még vissza, a bíró hosszabbít egy percet, de az eredmény már nem változik.
    Hatalmas diadalordítás. A hó most már sűrűn esik...