Ujpest—Somogy 4:2 (3:1)
    A Somogy a felforgatás után veszélyesebbnek látszott
    Góllövő: P. Szabó, Jávor, Jávor, Mészáros, Dormos(11-esből), Jávor
    UTE-pálya, 2000 néző. Bíró:Gerő Ferenc.
    Az állóhely tündöklő napfényben fürdik, de a pályán hideg szél táncol, amikor kivonul piros-fekete mezőkre osztott mezben a Somogy és jól kifakult lilában az Ujpest.
    Ujpest: Aknai — Kővágó, Futó — Borsányi, Szalay, Kiss G. — Kovács, Avar, Jávor, Sáros, P.Szabó. Somogy:Jókai — Miklósi, Joós — Egri, Halas, Berecz — Mészáros, Galambos, Dormos, Kocsis,Tunyoghy.
    Somogy kezd széllel hátban, de rögtön az Ujpest jut szóhoz. Alig néhány húzás után Avar szökteti Jávort, az mellel viszi tovább a labdát és a 11-es tájáról bombát ereszt a kapura. Jókai rávetéssel védi a jobb sarokra tartó lövést, a labda P. Szabó elé perdül, emberbe lő, újabb lövését pedig a gólvonalon álló Miklósi küldi vissza a mezőnybe. Meleg volt!
    Ujpest támad továbbra is. P. Szabót Miklósi kornerre szereli, a kornért kiüti Jókai. Sáros ront kétszer egymásután, majd Jávor lő fölé. Félpálya kiadó.
    A 9-ik percben Avar pompás kitörés után a jobb kapufa mellé teszi a labdát. Ujra P. Szabót szerelik kornerre, némi kavarodás után azzal hárul el a veszély a Somogy kapujáról, hogy
    a földön fekvő Avar a kapunak háttal a kapu fölé húzza a labdát.
    A 12-ik percben kapja Aknai az első labdát, ez is csak olyan célt tévesztett leadás. Az UTE támad továbbra is, de vagy P. Szabónak nem sikerül, vagy Jávor őrzői vannak sokan. A 16-ik percben P. Szabó Szalay hátulról jött passzát formás lövéssel továbbítja az oldalhálóig.
    Most a Somogy is feljön. Futó erélyes szerelését a biró faultnak minősíti. Egri 20 méteres szép szabadrúgását Aknai vetödve tolja kornerre. Ezt Kővágó kifejeli.
    A 21-ik perc hozza az első gólt. Borsányi Jávornak ad, az kiteszi szélre P. Szabóhoz.
    — Na, ha ezt se teszi be!... hördül fel a közönség a szép helyzet láttán. De kár az ítéletet elsietni. A szélső néhánylépést tesz a labdával, azután
    éles lapos lövés következik és a labda a balsarokban köti ki. 1:0.
    Somogy lendül támadásba, a lőni akaró Galambost azonban elnyomja Futó: A lövés fölé megy. Jobban sikerül az Ujpest akciója.
    A 24. percben P. Szabó lefut, röviden Sárosnak ad, az laposan Jávorhoz játszik és a center tíz lépésről védhetetlenül vágja a hálóba a labdát. 2:0.
    Soká nem várat magára az újabb ujpesti gól.
    Avar előread Jávornak, akire egymásután négy védő rohan. Pattog a labda ide-oda, de mintha mágnes húzná, úgy kerül vissza mindig Jávorhoz, aki rohantából egy cseppet sem zökkenve ki, négy lépésről a bal felső sarokba vágja a harmadik gólt. 3:0. (27. p.).
    A Somogy most sem csügged. Támadásai kezdenek veszélyesebbek lenni. Galambos akciójába Futó páros lábbal belecsúszik, a bíró szabadrúgást ítél. Halas mintegy 30 méterről előreadja Mészárosnak, aki pár lépést tesz vele és éles szögből a bal sarokba vágja. 31. perc, 3:1.
    Még ebben a percben kornert ér el az Ujpest, ebből Jávor mellé fejel. Az ujpesti támadások most kevésbé lendületesek és tetszetősek. Jávor villámként kapu fölé került lövését lehet tán kiemelni, azután Tunyoghy támad, centerez és Dormos fejesét Aknai védi, majd Kovácsét Jókai. A 44. percben Avar Kovács passzával kitör, Sáros összefut vele, ellövi előre a labdát (Jókai véd), közben összeütköznek és Avar megsérül.
    A második félidő első perceiben az Ujpest lép fel támadólag, Avaron azonban hamar látni, hogy nincs rendben. A Somogy is feljön, Kiss faultja miatt szabadrúgás, ami Aknait kifutásra kényszeríti. Sikerül. P. Szabó néhányszor szépen leviszi a labdát, de vagy a passz rossz, vagy Sáros. P. Szabó feleslegesen elsietett lövése kerül kapu mellé. Tunyoghy elől Borsányi kornerre ment. Avar—Jávor—Kovács szép fejestámadás után Jávor fejese kapu mellé kerül. Egri kornert vét, P. Szabó léctetőre emeli a labdát.
    A 15. percben Sáros tisztára játsza P. Szabót, az fut a kapu felé és már csak négy lépésre van, amikor lövés helyett átadja a labdát. A nagy rössel jövő Jávor éppen eléri, de csak annyira, hogy a labda két lépésről is kapu fölé vágódik.
    Mezőnyjáték, majd a Somogy átcsoportosít a 18. percben. A halfsor most Mészáros, Egri, Berecz, a csatársor Kocsis, Galambos, Halas, Dormos, Tunyoghy összeállításban játszik és tegyük hozzá, hogy jobban, mint eddig. Tunyoghy pompás félmagas lövését Aknai hasonlószép rávetéssel teszi ártalmatlanná. A labda kornerre megy, de ez eredménytelen. A 20. percben nagy ujpesti gólhelyzet. P. Szabó tisztára kerül,
    de lapos lövése a bal kapufa mellett surran el.
    Egy perccel később Jávor lő mellé. A 23. percben Sáros ismétli meg P. Szabó előbbi esetét, az ő lövése is alig csúszik el a kapufa mellett. Az Ujpest-csatársor nem nagyon igyekszik — főként Avar nem —, de a Somogy jóvoltából kezd az iram élénkülni. Az Ujpest kornert ér el, ebből Borsányi lő mellé, a Joós hendsze miatt megítélt szabadrúgást Avar bombázza rossz irányba. A 28. percben nagy ujpesti támadás. P. Szabó két emberen megy át, szép laposan begurít és Jávor három lépésről félmagasan lő. A kapus a szélsőre helyezkedett, csak Miklósi van ott, aki
    nem is késik kézzel menteni a biztos gólt.
    11-es, P. Szabó áll a labdának, de aránylag gyengén gurít Jókai mellé és a jól helyezkedő kapus rávetéssel véd. Aknai két bátor belevetődése van most műsoron, majd a 37.percben újra támad a Somogy. Az ujpesti védelem tömörül, Halas ugrik ki a bekkek közül és a rárohanó Kissel együtt földre kerül. Messze volt attól, hogy gólhelyzet legyen, de, azért nincs tiltakozás, amikor a bíró 11-est ítél. Dormosáll neki, nem sokat cicázik, hanem
    éles félmagas lövéssel a jobb kapufáról bepattantja a labdát. 3:2.
    Ez egy kicsit felrázza az Ujpestet. Az iram erősödik. Az eredmény azonban nem akar megjönni, míg végre a 44. percben egy az előzőkhöz hasonló veszélytelennek látszó támadásból
    Avar szépen szökteti Jávort, aki közvetlenül a kapu torkából simán begurítja a labdát. 4:2. Az utolsó percben még szabadrúgása van a Somogynak, de a falanx feltartja.

Nemzeti Sport, 1932. november 14.

2024.01.12, 18:58
    A Somogy most sem csügged. Támadásai kezdenek veszélyesebbek lenni. Galambos akciójába Futó páros lábbal belecsúszik, a bíró szabadrúgást ítél. Halas mintegy 30 méterről előreadja Mészárosnak,aki pár lépést tesz vele és