Az idény egyik legérdekesebb, végig izgalmas mérkőzését vívta a két csapat
    Millenáris, 1300 néző. Bíró: Majorszky.
    Kivonulás után Ujpest választ, felállnak.
    Ujpest: Hóri — Kővágó, Sternberg — Seres, Szűcs, Szalay —Tamássy, Pusztai, Jávor, Kiss, P.Szabó.
    Nemzeti: Csikós — Flóra, Tompa — Belcsik, Odry, Szalay —Palágyi, Balogh, Szecsei, Biháami, Tunyoghy.
    Jó iramban indul a mérkőzés. Az Ujpestnek szóló hajrázás inkább a Nemzetin fog s a 3. percben Tunyoghy faképnél hagyja Kővágót, pompásan centerez, Balogh kerül lövőhelyzetbe s
    a felső léc alá tartó bombát
    Hóri csak szögletre tudja öklözni. A 8. percben ismét a Nemzeti balszélsője jár elől s a lila védelem most is nehezen ment. Végre Ujpest is veszélyes támadást vezet, de Kiss lövése tíz méterről erősen fölé megy. Aztán újra a Nemzeti támad többet és veszélyesebben. Szabadrugások zuhognak és remek szöktetéseket látunk. A 13.percben Pusztai remekül teszi ki Tamássyt, a szélső a kapu szájából lő a kapusba s - a labda szögletre pattan.
    Továbbra is a Nemzeti van fölényben. Szokatlan a fekete-fehérektől ez a jó játék.
    A 20. percben Odry bombáját is csak szögletre tudja tolni Hóri. És sorra jönnek a jól felépített, remek, passzos Nemzeti-támadások! Ujpest annak is örülhet, ha az ellenfél 16-osáig eljut. A 26.percben végre szögletrugást szereznek a lilák, de a beküldött labdát még az üres kapuba sem lövik be az ujpestiek. Annál veszélyesebben támad Tunyoghy, aki kiszökés után ismét pompásan bombáz.
    — Egész jól védekezik az Ujpest— hangzik az akasztófahumor.
    A 29. percben Odry jön előre, nagyot lő s Hóri csak nehezen üti ki a labdát, majd
    újra a jó Hórira van szükség,
    hogy gól helyett szögletre kerüljön a bőr. Kis ujpesti fellángolás után újra a Nemzeti jön. (Hiába biztat a Lila Közép: „Dirr-durr bele..."smiley Baloghot gólhelyzetben állítja meg a sípszó, majd a 40.percben Ujpest-támadás van soron, de Pusztai nyolc méterről fölé küldi Tamássy szép beadását. Mind jobban erősödő iram s kétoldali korner után a 44. percben balról átvágott labdával (Kiss küldte) Tamássy befelé szalad s
    négy lépésről célozva a rosszul helyezkedő és későn vetődő Csikós alatt gólt lő. 1:0.
    Nagy iramban indul újra a játék. Eleinte az Ujpest a vezér. A 4. percben P. Szabó csavart lövése alig megy mellé, majd újabb, ujpesti támadás nyomán Tamássytól jön be a labda s a hátul álló
    Pusztai nyugodtan állít lábra s húszméteres, váratlan lövéssel vágja a labdát a balsarokba. 2:0.
    Gól után Sternberg kisebb balesete, majd labdacsere (visszahozzák a Nemzeti labdáját) miatt szünet van. Amilyen váratlanul jött az Ujpest két dugója, olyan váratlanul esik a Nemzetié is a 15. percben. Odry Szecseihez vágja a labdát s az
    Balogh elé teszi. Az összekötő 20 méterről lő, Hóri vetődik, de olyan szerencsétlenül, hogy a saját kapujába üti a bőrt. 2:1.
    A dugó nagyon felhozza a Nemzetit, Hóri alig tud védeni, majd két szögletrugás fenyegeti az újpesti kaput , a labda éppen hogy csak a léc mellett surran ki. A 20.percben a fekete-fehérek védelme is elbámészkodik, ha Kiss célozott volna, aligha ment volna mellé a lövése. ifjabb Nemzeti-támadás után (Palágyi esik a 16-oson belül),a 23. percben Pusztai szépen szökteti Tamássyt, az egészen a vonalról ad be,
    P. Szabó helyezve fejel a sarokba s a bíró meg is adja a dugót.
    Már a kezdéshez álltunk fel, amikor a félvonal táján nagy vita támad. A tribünről csak azt látni, hogy a Nemzeti játékosok a határbíróra hivatkoznak. A bíró átmegy, kérdez, majd érvényteleníti a dugót.
    Hiába tiltakozik most már az Ujpest.
    A 30. percben szögletrugás jelzi, hogy az Ujpest támad többet, szédületes az iram és nagy az izgalom.
    Mintha két egyenlő erejű csapat vívna csatát
    a győztes gólért. Kár, hogy a Nemzeti balszárnya béna, mert Tunyoghy lesántult s be is jön Balogh helyére. Már csak percek vannak hátra, de még folyton változó a játék, most éppen Ujpest rúg kornert, majd a Nemzeti ostromol s egészen az utolsó percig (egy kis meghosszabbítás volt) ide-oda pattog a labda.