Békéscsabai Előre SC - Kecskeméti Dózsa 1 : 0 13:30

2023.01.14, 21:35 (szerk.: 2023.01.14, 21:37)
    Békéscsabai Előre - Kecskeméti Dózsa 1:0 (1:0)

Békéscsaba, 5000 néző
    V: Mohácsi
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Kiss, Szűcs (Lengyel, 68. perc), Ambrus, Dobó, Moós, Bertók (Száraz, 68. perc), Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    Kecskemét: Winter — Fajt, Lantos, Kreidl, Lutz, Gyiffkó, Sinka (Porhanda, 74. perc), Lódi (Pasek, 68. perc), Dobó, Kiss, Balatoni. Edző: Pyber István.

16. perc: korszerű támadás végén Winter elvetődve ütötte a mezőnybe a hálóba tartó labdát. 19. perc: gyors baloldali támadás után Németh a tisztán álló Dobóhoz továbbított, a szélső a vetődő Winter mellett lőtt a hálóba, 1:0.
    27. perc: Balatoni lövését Tóth a baloldali kapufára öklözte, majd a visszapattanó labdát rávetődéssel hárította.
    32. perc: nagy tömörülés támadt a kecskeméti kapu előtt, Bertók 10 méterről a vetődő kapusba lőtt.
    39. perc: Winter öklözött a mezőnybe, majd Bertók lövését a földön fekve ütötte szögletre. 67. perc: Fajtot sorozatos reklamálásért a játékvezető kiállította.
    73. perc: Némethet Mohácsi utánrúgásért szintén kiállította.
    83. perc: Száraz a tisztán álló Dobóhoz játszott, a szélső ordító helyzetben, mintegy 10 méterről lőtt kapu fölé.

Két ellentétes félidő volt.
    Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés és a félidő végéig a csabaiak irányították a játékot. Szünet után alábbhagyott a hazaiak lendülete, a Kecskemét vette át a játék irányítását és a mérkőzés végéig fölényben játszott.
    A szoros eredmény megfelel a játék képének.

Jó: Láza, Ambrus, Németh, Moós, ill. Kreidl, Lantos, Balatoni.

5. Békéscsaba 33 14 8 11 48:41 36
    ...
    9. Kecskeméti Dózsa 33 12 8 13 38:37 32

Népsport, 1969. november 24. (Arcanum DT)
    Egy fordulóval a befejezés előtt:

V.: Mohácsi
    Előre: Tóth (7) — Kvasz (7), Láza (8), Kiss (7), Szűcs (6), Ambrus (9), Dobó (7), Moós (8), Bertók (6), Németh (1), Schneider (9). Edző: Piller Sándor.
    Dózsa: Winter — Lantos, Fajt, Gyifkó, Lutz, Keidli, Linka, Lódi, Dobó, Kiss II, Balatoni. Edző: Pyber István.
    Csere: Szűcs helyett Lengyel (7) a 68. percben, Bertók helyett Száraz (6) a 68. percben, ill. Lódi helyett Pasek a 68. percben, Linka helyett Porhanda a 72. percben.
    Kiállítva: a 67. percben Fajt, a 72. percben Németh.

Az utolsó hazai mérkőzésen az Előre játékosai virágcsokorral kedveskedtek a lelkes közönségnek.
    Kezdés után nagy erővel rohamoztak a csabaiak. Schneider éles beadását a hátrahúzódó Dobó hárította csabai névrokona elöl, majd Moós leadását Fajt csípte el.
    Két gyors Dózsa-ellentámadás Gyifko fölé- és Kiss mellélövésével végződött.
    Nagy volt az iram és a színvonal is kielégítő volt.
    A 10. percben Némethet a játékvezető les címén - tévesen - állította meg, egy perccel később pedig Winter kifutva hárított az összekötő elől.
    Beszorultak a vendégek.
    A sorozatos csabai támadások a 17. percben értek góllá. Bertók hatalmas partdobását Németh átemelte az ötösön tisztán álló Dobónak. A jobbszélső kapásból úgy bombázott a jobb kapufa mellett a hálóba, hogy a labda Winter kapus kezét is érintette. 1:0.
    A 19. percben a nagy lendülettel kitörő Némethet Fajt a 16-os oldalvonalánál fellökte.
    Dózsa- akciók következtek. Balatoni éles lövését Tóth a kapufa segítségével mentette, majd Linka nyesett labdája foglalkoztatta a csabai kapust.
    A 32. percben Bertók estében lőtt kapura - Winter védett.
    Schneider durrantott csúnyán fölé.
    A 39. percben nagy tömörülés támadt a vendégek kapuja előtt, végül Bertók jobb sarokra tartó lövését Winter óriási reflexszel szögletre ütötte. (Nagy helyzet volt!)
    SZÜNET UTÁN a Dózsa lendült támadásba. Lutz lövését hárította Tóth, majd Linka alig lőtt kevéssel fölé.
    A hazai támadások során sok hiba csúszott az átadásokba.
    A 63. percben Németh ügyesen gurított a befutó Schneider elé, de a szélső elhirtelenkedve, a kapu fölé bombázott.
    A 66. percben Dobó, majd Bertók sem talált az üresen hagyott kecskeméti kapuba.
    A 67. percben Fajt megsértette a játékvezetőt, amiért Mohácsi kiállította, öt perccel később Németh is hasonló sorsra jutott.
    Csapkodó, alacsony színvonalú lett a játék.
    A 74. percben Láza tisztázott fejjel gólhelyzetben a csabai kapu előtt.
    A 82. percben az Előre a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta kihasználatlanul. Moós tisztára játszotta Dobót, a szélső azonban Lantos és Winter között az üres kapu fölé bombázott.
    Egy perccel később Lengyel nehezen mentett a gólra éhes Kiss II elől.
    Az utolsó percekben nagy erővel rohamoztak a vendégek, de csatáraiknak semmi sem sikerült.
    Nagy izgalmak közepette ért véget a mérkőzés.
    A csabai lila-fehérek gólja előtti pillanat. Németh (balról) átemelt labdáját Dobó Winter mellett kapásból a kapu jobb oldalába bombázta.

BÍRÁLAT:
    Kitűnő iramban indult az utolsó hazai mérkőzés. Mindkét csapat bátran, nyílt sisakkal játszott.
    Az első félidőben a hazai csapat irányította a játékot, ötletesen, sok mozgásos helycserékkel gyorsan adogattak. Ez a játék a közönségnek is nagyon tetszett.
    Fordulás után nagyot változott a játék képe, esett az iram és a színvonal is. Ekkor a Dózsa ragadta magához a kezdeményezést, de a vendégek elkövették azt a hibát, hogy lassan, körülményesen szőtték támadásaikat és a csabai védők mindig időben közbe tudtak avatkozni, lövéseik pedig pontatlanok voltak.
    A szórványos Előre-támadások során a csatárok két ziccert is kihagytak.
    Mindent egybevetve, a két félidőt összehasonlítva, a döntetlen igazságosabb lett volna.

Jók: Láza, Ambrus, Moós, Schneider, ill. Winter, Lantos, Kreidli, Kiss II.
    Mohácsi játékvezető határozottan, erélyesen bíráskodott.