Esztergomi MIM Vasas SE - Várpalotai Bányász SK 1 : 1 16:30

2017.10.23, 14:38
    Labor MIM Vasas— Várpalota 1-1 (0-0)
    Esztergom, 800 néző, vezette: Péter.
    MIM Vasas: Schromeisz — Meszes, Bankó, Zöld, Martin, Cserép, Rosta, Szo- boszlai, Stréhli (Jancsó), Hernádi, Csapucha. Edző: Kertes László.
    A 3. percben a tétovázó hazai védők között Kovács a kapufát találta el. Aztán a 15. percben Cserép pontos átadásából Csapucha 10 méterről gyengén a kapus kezébe lőtt. A 37. percben újra Csapucha került helyzetbe, az 5-ösről fölé lőtt. A 41. percben Bankó luftot rúgott, Schromeisz csak szabálytalanul tudott menteni — 11-es. Azt a kapuvédő kiütötte nagy bravúrral. Az 57. percben újabb védelmi hiba után Brúder a bal sarokba fejelt 0-1 A 70. percben Szoboszlai lövését elvetődés után lábbal védte a kapus. Végül a 90. percben Szoboszlai legurítása után Bankó a jobb sarokba lőtt: 1-1.
    Keményen, helyenként durván játszottak a vendégek, a MIM Vasas elsősorban a második félidőben jobb volt, és helyzetek sorát hagyta ki.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1989-09-12