Várpalotai Bányász SK - Esztergomi MIM Vasas SE 2 : 0 16:00

2017.09.23, 10:59 (szerk.: 2017.09.23, 20:52)
    Várpalotai Bányász SK - Esztergomi MIM Vasas SE 2-0 (1-0)
    Várpalota: 500 néző. Vezette: Péter.
    MIM Vasas: Schromeisz — Balogh (Zöld), Ormándi, Szoboszlai, Martin (Molnár), Meszes. Cserép, Hernádi, Csapucha, Engelbrecht, Bankó. Edző: Kertes László

Nagy igyekezettel, lelkesen hajtott a Várpalota és nem engedte kibontakozni a MIM Vasast. A 11. percben Fekete harminc méteren át vezette a labdát, a védők késlekedtek a közbelépéssel, és a csatár a kimozduló Schromeisz mellett a hosszú sarokba lőtt. 1—0. A 38. percben újra az esztergomi kapu került veszélybe, ám a center lövése a bal kapufa mellett hagyta el a pályát. Az 58. percben Szoboszlai beívelését Engelbrecht viszszafelé fejelte, az érkező Molnár a kapu fölé lőtt. Ez is nagy helyzet volt. A 67. percben egy 17 méterről rúgott hazai szabadrúgás a kapufán csattant, a védők késlekedtek, és a befutó Németh T. közelről a hálóba fejelt. A 77. percben a kapu előterében Cserép és Szoboszlai hibázott gólhelyzetben.

A hazaiak lelkesedése, jó helyzetkihasználása döntött. A MIM Vasasból Zöld és Bankó dicsérhető.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1990. április 3.