Fővárosi TC - Ferenczvárosi TC 1 : 7 15:30

2021.10.30, 19:46
    Ferenczvárosi Torna-Club—Fővárosi T. C. 7:1.

(Soroksári-uti pálya.) A F. T. C., mint előrelátható volt, szép győzelmet aratott a Főv. T. C. uj összeállitásu csapatával szemben. A F. T. C. legjobb embere Korodi volt, a ki a goalok legnagyobb részét rugta, kivüle Rumbold, Schlosser és Weisz remekelt, mig Bródy és Gorszky betegen állt ki.
    Ferenczváros széllel hátban játszik. Főv. T. C. kezd és rögtön támad. Jergenz miatt szabadrugáshoz jut F. T. C. Rónai lövése kornert eredményez, mig Schlosser miatt Főv. T. C. szabadrugáshoz jut. Rónai lefut és czenterezéséből Korody szépen helyezett goalt rug (10. p.). Főv. T. C. rövid támadása után Schlosser beadásából Weisz a kapu bal sarkába remek goalt lő (17. p.). Korody lövését Beimel szépen védi, de Weisz lövését már csak korner árán menti. Főv. T. C. veszélyesen támad, da Weinber az utolsó pillanatban szépen ment. Rooz I. lövése a Főv. T. C. egyetlen goalját eredményezi. A 43. perczben Schlosser—Szeidler lerohan és Korody goalt rug, mig a 44. perczben Szeidler a Schlossertől kapott labdával a F. T. C. negyedik goalját éri el. Kornerarány 3:1 F. T. C. javára.
    Félidő 4 : 1.
    Schlosser lövését Beimel korner árán menti. Korody —Szeidler szép játéka után Schlosser védhetetlen goalt rug (13. p.), mig a 16. perczben Schlosser beadásából Weisz lő goalt. Főv. T. C. támad és kornerhez jut. A 35. perczben Weisz a F. T. C. hetedik goalját rugja. Főv. T. C. állandóan támad, de az eredményen már nem tud változtatni. Langfelder Ferenoz (U. T. E.) kitünően bíráskodott.­