Ferenczvárosi TC - MAC 2 : 1

2022.05.21, 23:23
    FTC—MAC 2:1(0 0).
    Biró: Róna Pál. A teljesen felázott talaj daczára mindvégig rendkívül heves iramu nivós mérkőzés. Hetven percig eldöntetlenül folyt a küzdelem, miközben gyors szélsői révén a MAC is sokszor frontban volt, mégis az FTC jóval veszélyesebben támadott, az atléták két kitűnő hátvédje, további Fodor, a fáradhatatlan czenterhalf, de különösen Fehér, a MAC brilliáns kapuvédje, nagyszerűen mentenek. Szünet után 25 perczczel Kelemen igen nehéz helyzetből goalt rug, két perczczel későbben azonban a MAC korneréből Fodor védhetetlenül kiegyenlít. A zöld-fehérek az utolsó negyedórában döntő fölénybe kerülnek és Potya 20 méterről az ellenkező sarokba a győztes goalt lövi. Fehér az első félidőben a hands miatt megítélt és Potya által a jobb sarokba plaszirozott tizenegyest is kivédte.

Az Ujság, 1920. április 6.

2022.02.26, 23:14 (szerk.: 2022.02.27, 11:48)
    FTC — MAC 2:1 (0:0)

Élvezetes nyilt játék, amelyben a mezőny legjobb játékosának a MAC. kapusa Fehér bizonyult, aki a FTC. immár goaléhes csatárai elől rendre mentett. Szünet előtt egy „hans" miatt megítélt és Pataki által lőtt tizenegyest is fogott. Helycsere után is jó ideig goal nélkül folyik a játék, végre azonban Tóth szabadrugásából Kelemen goalt lő, melyre azonban a MAC. corner után Fodor kapufáról bepattant goaljával válaszol. Nyolc perccel a meccs vége előtt Tóth szép akcióval a győzelmet jelentő goalt lövi.

Pesti Hirlap, 1920. április 6.

3. avatar: seamandarin
    2022.02.26, 23:10 (szerk.: 2022.02.27, 11:48)

Biró: Bóna Pál
    A nehéztalajon élénk, gyors iramu, változatos játék. FTC fölénye szemmel látható, de a MAC is veszélye­sen támad időnkint Az FTC-ben a csatársor, a MAC-ban a védelem dolgozott kiválóan. Á gólo­kat Kelemen és Tóth, illetve Fodor lőtték.

Sporthirlap, 1920. április 8.

4. avatar: seamandarin
    2021.06.07, 18:46 (szerk.: 2021.06.08, 16:28)
    Érdekes lefolyású, izgalmas mérközés volt, amely csak nyolc perccel a befejezés előtt dőlt el 2:1 arányban a Ferencváros javára. Az FTC győztes goalja azonban olyan körülmények között jött létre, hogy a MAC indíttatva érezte magát a meccs megóvására.
    Az eset a következő: Tóth, az FTC kistermetű, de annál nagyobb játéktudással rendelkező csatára, akit a közönség „Potya" néven fogadott a szeretetébe, a büntető területen belül két védőjátékos között áttörést kísérel meg. Az egyik a védelem hevében elgáncsolja, mire a biró lefütyüli a játékot. Ugyanakkor Tóth kiszabadul és goalt lő. A bíró (Bóna Pál) a goalt a MAC élénk tiltakozása dacára megítéli.