Profi I. liga 1931/1932, 15. forduló
  1. Nemzeti Sport: 2.000

2023.11.10, 23:21
    Ujpest—Budai „11” 4:1 (4:0)
    Pompás első félidő után tehetetlenségbe merült az ujpesti csapat a szívós budaiakkal szemben Góllövő: P. Szabó (11-esből), Sas, Avar, Avar, Bachmann
    Ujpest, 2000 néző. Bíró: Barna
    ÚUjpest: Aknai — Kővágó, Dudás — Borsányi, Sáros, Szalay — Sas, Avar, Köves, Jakube, P. Szabó. Budai „11”: Horn — Webes, Fekete — Sztancsik, Kárpáti II., Schuszter — Czumpf, Ember, Polgár, Lyka, Bachmann.
    Az állóhely éljenzése közben kezdi el Ujpest a játékot. Balszárnyán megy a támadás, P. Szabó—Szalay —Avar összjáték végén a lövés kapu fölé száll. Némi mezőnyjáték után ismét P. Szabó fut el. A vonal előtt jól íveli kapu elé a labdát s az ott cikázó Weber, Kárpáti II., Fekete közül
    Kárpáti II. kézzel üt bele a labdába.
    A bíró a büntetőpontra mutat s Horn hiába ugrál ide-oda a kapuban,
    P. Szabó lába nem hibáz. A bal kapufa mellett suhan be félmagasan a labda a hálóba.(1:0).3.p. A budaiak rohama végén Ember kapu mellé gurít, majd néhány percig nagyon szép támadásokat vezet a budai csatársor. De átveszi Ujpest a játék irányítását s hevesen támad. A 12. percben Fekete belefut Schuszterbe s a bekk úgy megsérül, hogy ettől kezdve sántítva mozog. Sas nagylendületű játéka tűnik fel. Jó lefutásokat visz a gyors szélső, hátra jár labdáért s az álló hely nem ok nélkül tapsolja. Köves viszont rontogat, idegenül mozog. A 30. percben a budaiak rúgnak kornert, sőt Czumpf hamarosan újabb sarokrúgásnak áll neki s olyan fényesen irányítja a labdát, hogy az csaknem a hálóba kanyarodik. A 33. percben Czumpf megsérül egy összecsapásnál, mire Sztancsik faultol. A rúgás nyomán Avar nagy lendülettel tör kapura, már csak pár lépésnyire van attól, amikor nagyon nyomják s gurított labdája a kapufát éri.
    Jobbra perdül, Sas ott terem s ballal a jobb felső sarokba küldi a gólt. (2:0). 34. p.
    Avar a lövés pillanatában ott feküdt a kapu előtt s a budaiak reklamálnak is les miatt, de a bíró nem veszi figyelembe az óvást. Ujpest most igen nagy lendülettel támad. Sast még szereli Fekete, de újra jön a roham s Kövest már csak szabálytalanul tudja akadályozni a védelem. Mintegy tizennyolc méternyire van az eset s Avar fényesen eltalált labdája a bal felső sarokba vágódik. (3:0). 36. p.
    Polgár kiugrása kornert jelent a budaiaknak. Jó rúgás nyomán száll befelé a labda s még a levegőben van, mikor megszólal a bíró sípja. Senki sem tudja,, miért s általános meglepetésre Barna
    a 11-es pontra mutat.
    Mikor az ujpestiek felszólalnak a döntés miatt, látható, amint a bíró magyarázza és mutatja, hogy valaki kézzel lökte, illetve lefogta a támadó játékosok egyikét. Ember áll neki a labdának s bődületes, ballábas lövéssel vágja Aknainak, akiről
    kornerre pattan
    kapu fölé. A korner valami fault nyomán tisztázódik s utána újra nekilendül Ujpest csatársora. Avar felé tart a labda s míg a védők tető váznak,
    a gólzsák tizennyolc-húsz méterről kapura lő. A jobb sarok felé tartó labdára Horn vetődik, de nem tudja fogni, hanem az róla a hálóba pattan. (4:0). 40. p.
    Horn zavarban van. A következő lövést gyatrán védi kornerre s a budaiak Aknainál végződő látogatása után még egyszer kornert véd a budai kapus a szünet előtt.
    Jó iramú mezőnyjátékkal indul szünet után a játék. Hamar ellankad azonban s a közönség türelmetlen:
    — Gyerünk a gólokkal! Gyorsabban, gyorsabban!
    Egy-két szabadrúgás akad s az egyikből Polgár fölé zúgat az 5. percben. Lassanként az Ujpest támad ismét többet, de semmire sem megy. Sőt a 10. percben Horn lehúzza Sas rosszul adott beadását s a kirúgott labda Bachmannhoz kerül. Kővágó könnyen veszi a dolgot,
    a szélső elmegy mellette s mielőtt valaki beleszólhatna a dologba, a 16-osról kapura lő. A bal sarok felé tartó lapos labdára Aknai vetődik, de korán a labda átugrik rajta, hogy a hálóba döcögjön. (4:1).
    Nagyon elszörnyed a nézőtér a gólra, a csapat azonban rákapcsol. Kornert rúg, de a budaiak támadással felelnek . Aknai még, úgy látszik, a gól hatása alatt van, mert igen bizonytalanul véd kornerre. Polgár lapos lövését azonban már hibátlanul fogja. Szalayval szemben könnyen játszik az ellenfél. Czumpf Ember elé ad s a félmagas bombát Aknai löki ki a 15. percben, Kárpáti II. lövése elkerüli a kaput. A közönség csodálkozik:,ó
    — -Ujpest, alszunk!?!
    Úgy látszik! Vagy mégsem? Avar átvágja balra a labdát s a kapásból küldött lövést Horn húzza le. A 18. percben
    Ujpest átcsoportosít.
    Köves megy centerhalfnak, Sáros balösszekötőbe vonul s Jakube áll centerbe. Sáros hátrafejese mindjárt remek budai támadást indít, de Borsányi — aki még a baloldalon is feltűnik, ha szorul a kapca — az utolsó pillanatban tisztázza a helyzetet. Élénk lefutások kerekednek most. Sas mögé, majd meg igen élesen centerez, hogy Sáros fejéről kapu mellé kerül a labda. Ujpest erősít, Sas Sároshoz játszik, de a lövés Horné. Lykának nagy vitái támadnak a bíróval, a 31. percben meg P. Szabó beadását küldi kapu mellé Avar. A 35. percben faultot jelző fütty után rúgja be a hálóba a labdát Sas, ami persze nem számít, bár az állóhely egy pillanatra megörült. Változatos játékkal telnek a percek s csak a 43.-ban akad komoly pillanat. Avart szorongatja a védelem, a csatársor előregurítja a labdát s Jakube fut rá, de elesik. A labda Horné lesz, közben pedig a nagy rohammal érkező Weber a földön fekvő csatárba rúg. Némi izgalom támad, de az is, a mérkőzés utolsó perce is elmúlik.