játékvezető : Klug Frigyes
  1. Nemzeti Sport: 1.500

2023.10.20, 18:58
    Ujpest—Attila 4:0 (0:0)
    Az Attila, amíg bírta, ellenfél volt, de kitartásban és góllövőtudományban az ujpestiek nyomába sem érhet
    Góllövő: Avar, Volentik, Avar, P. Szabó
    Ujpest, 1500 néző. Bíró: Klug.
    Ujpest: Huba — Kővágó, Dudás — Borsányi, Volentik, Szalay— Sas, Avar, Kármán, Vörös, P.Szabó. Attila: Szemző — Vadász, Dankó — Pogány, Sós, Bán — Csere, Szabó, Nemes, Hajós, Sziklai.
    Ujpest kezd s Avar jól megy előre, Sas jól centerez, korner az első percben. Gyors válasz: Huba kornerre ejt egy pergő labdát s Sziklai sarokrúgása kapufáról pattan a kapu mögé. Az ujpesti baloldal élénk: a 4. percben P.Szabó már a második kornert rugja, Bán a sarokból fejel ki és Volentik kapásból lő mellé. Szalay és P. Szabó jó mozgása tűnik fel, azután Sziklai jó beadása veszélyesen száll keresztbe a kapu előtt, de a belső csatárok lekésnek a remek labdáról. Ujpest némi fölénye jelentkezik, de nem az elvárt mértékben s az ujpesti közönség sürgeti is csatársora élénkülését. Sas ügyeskedik, de Kármán jó helyzetben elveszti alabdát. Egyelőre Dudás félpályás szabadrugása foglalkoztatja Szemzőt s a folytatásról — az Attila gondoskodik: egész szép kombinációkkal közelítik meg a miskolciak az ujpesti kaput s Csere Hubát is szerephez juttatja. Utána Dudás lyukat rug s Csere beadását Kővágó fejeli ki a belsők elől. Most egészen változatosan folyik tovább a játék. A mezőnybe ügyesen játszik mind a két fél, a kapu előtt már kevésbé. Ujpest valamivel veszélyesebb, de a kapu előtt ő sem elég határozott.
    A 24. percben kornert ér el Ujpest, Szemző bátran öklöz, azután Sas ad be szépen s Avar 3 méterről emeli a kapu fölé a labdát.
    Ujpest nem tud igazi iramot diktálni s az Attila 13 részt kér a játékból. Kővágó minden gyorsaságára szükség van, hogy a gyors Csere akcióit megakassza. A 33.percben csak kornerre tud szerelni s a korner utáni kavarodásban Szabó sarokra tartó lövését Dudás az utolsó pillanatban tolja ki újabb kornerre. Meleg volt! Ujpest most feltűnően visszaszorul s folyton az ujpesti hátvédek vannak munkában. Rosszak az ujpesti passzok, s elakad minden ujpesti előretörési igyekezet. Viszont a miskolci csatársor sem elég nagylegény a kapu előtt. Nemes jó helyzetben lyukat rug, több helyzet jó ideig nem is akad. A 40.percben mintha fellángolna Ujpest, de alig tart egy percig a lángolás. Sőt az Attila válaszolni is tud. A 43. percben Csere átmegy Dudáson, a vonalról remekül centerez s most is csak Kővágó feje menti meg az ujpesti kaput a biztosnak látszó góltól,
    a kifejelt labdát azonban Csere újra beadja s most Sziklai laposan a kapufát lő. A labda mögé megy, a bíró tévesen kornert ítél, noha Huba csak vetődött, de nem ért hozzá. Sós az úr a mezőnyben. Vezérletével a miskolci fedezetsor állandóan az ujpesti térfélben tartja a labdát, de az ujpesti hátvédek minden miskolci akciót csírájában fojtanak el.
    Heves iramban kezdi Ujpest a II. félidőt. P. Szabó az 1. percben éles szabadrúgást küld mellé. Válaszul Vadász a félpályáról küld szabadrúgást Hubához. Most Borsányi szabadrúgása van soron, Sas továbbítja Avarhoz, Avar —a kapu mellé. A 4. percben végre kijön a nagyobb tudás: Borsányi kiharcolja a labdát a trükköző Bántól, Sasnak, ez
    Avarnak ad, az összekötő ellép Dankó mellett s lapos 15 méteres lövése akadálytalanul száll a tulsó sarokba, bár nem volt túl erős lövés. (1:0).
    Ujpest most frissen támad. P.Szabó szépen húz kapura, Vadász benyúlva kornerre szerelt,
    P. Szabó bukik a kinyuujtott lábban, az újpesti közönség 11-est kíván, de a bíró nem hisz P. Szabónak. Ujpest most élénken támad, de a miskolci térfél nagy sártengerében lefékeződik az újpesti lendület. Most csak szórványosan jut előre az Attila. Ujpest fölényét korner jelzi a 15.percben, ebből Sas helyezve lő, Szemző szép vetődéssel ment. Avar erélyes kapura törése fel-fellángol néha. A 18. prcben megint Sas lövés teszi próbára Szemzőt, de közeli lövésekre, úgy látszik, megvan a miskolci kapus ellenszere. De: a 19. percben Szalay szép támadást indít, P. Szabó—Vörös a folytatás, Avar elöl mentenek,
    de a labda a hátul álló Volentikhez kerül, aki megállítja s 20 méterről pompás, félmagaslövést küld a balsarokra. Szemző későn eszmél. (2:0).
    Az Attila ereje szemmel láthatólag fogy. Ujpest nagyobb munkabírása révén kezd felül kerekedni. A 20. percben Kármán sántítani kezd, mire P. Szabó bejön a középre s Kármán balszélre áll ki. Az Attila még küzd. A 25. percben kavarodásban Sós nagy lövést ereszt meg, a labda emberről kipattan, Csere újra a kapu felé ível s nehezen ment az újpesti védelem.
    A 26. percben P. Szabó elveszi a labdát Bántól, jobböszekötőben előretör, a 16-osról lövésszerűen adja a kapu elé.
    A labdára futó Avart hiába nyomja Vadász, a jobbra vetődő Szemző mellett a balsarokba dopplerez. (3:0).
    Ujpest tovább támad most és még Vörös is bombáz. Sas ballábas szép lövése kerülgeti a túlsó sarkot, azután újra miskolci akciók következnek, de Csere soha sincs a helyén. Percekig támadnak a miskolciak, de a csatársor puhasága kirívó. Avar szabadrúgáshoz áll fel, előtte tiszta a tér, Vörös még az egyetlen útbaálló miskolci védőt is feldönti, de a szabadrúgás félremegy. A 40. percben Sas szép akciót indít el. A labda végigmegy az egész csatársoron Vörösig, Vörös kiugrik, majd önzetlenül kapu elé tálal s
    a befutó P. Szabó a középről pontosan lő a jobb alsó sarokba. (4:0).
    Ujpest most már nem nagyon igyekszik s ez a 45. percben majdnem megbosszulja magát. Sziklai kapu elé küldött labdájára ugyanis Nemes fut rá s Dudás fellöki a csatárt. Huba közben már megfogta a labdát, de a bíró szabálytalanságot látott Dudás szerelésében és — némi jóakarattal
    —11-est ítél, amit Vadász csunyán félre lő.