Vasas SC - III. Kerület FC 2 : 4

2023.10.18, 19:51
    III. ker. FC—Vasas 4:2 (2:0)
    Kezdeti lendületével bebiztosította, majd megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a kerületi csapat
    Góllövő: Lengyel, Lengyel, Koszta, lengyel, Dömötör, Skarka
    Lóversenytér, 700 néző. Bíró: Iváncsics
    A sorsolásnál a kerületieknek kedvez a szerencse. Erős széllel hátban állnak fel.
    IIl. ker. FC: Biri — Werner, Bíró — Beretvás, Lutz, Magyar — Fenyvesi, Héjas, Zilahi, Lengyel, Dömötör.
    Vasas: Bereczky — Fogoly II., Szemere Vági, Burger, Kiss — Koszta, Skarka, Egry, Brunecker, Stanzl.
    Először a kerületiek támadnak, de a Vasas veszélyesebb. A 8. percben Stanzl elfut, Biró rászalad, faultolja is, de a bíró nem lát semmit s ebből nagy hangzavar támad. A bíró egyébként összetéveszthető a kerületi játékosokkal. Szintén kék felszerelésben futkos. Figyelmeztetik, erre kabátot cserél. A kis Brunecker előzékenyen odaszalad és tartja a kabátot. Most még jókedvű az öblös Vasas-hang tulajdonosa. Be is ordít:
    — Bravó Patkány. Nem leszel kiállítva!
    A 13. percben a kerületiek közelítik meg szépen a Vasas-kaput s Lengyel lövése lécről szalad ki. Ujra kiabál az egyik Vasas-szurkoló, de valaki hangosan leinti.
    — Ne sokat beszéljen ilyen hideg időben, meghűl a gyomra!
    A 15. percben elmegy a Vasas közönség kedve. jó Fenyvesi kitűnően fut le, ívelt labdája nem is lehetne szebb,
    Lengyel csak a fejét teszi oda , máris megvan a vezető gól. 1:0.
    Villámgyors a válasz, de csak nagy zűrzavart ér el a Vasas-csatársor Biri kapuja előtt. A kerületiek jól tartják magukat, igyekszenek újabb eredményt elérni. A 20. percben a nappal szemben játszó Fogoly II. elnéz egy akciót. Közben Fenyvesi és Zilahi jól érti egymást. Zilahi kikerül jobbszélre, ő is ívelten ad be, Bereczky ezúttal kijön ugyan a kapujából, de már későn és
    Lengyel újabb fejese az üres kapuba fut be. 2:0.
    Két percel később Koszta különlegesen jó beadása támaszt jó helyzetet. Sokan startolnak a labdára. Köztük Biri is.
    A kapus a halántékára rugást kap,
    elterül s közben Stanzl óriási helyzetet hagy ki. Birit élesztgetik, egy percig áll a játék s Biri azután is csak támolyog. A Vasas most erősen ostromol, sarokrúgást ér el, de nem sokkal később a kerületiek, is kornert érnek el. A 37. percben Lengyel 35 méteres bombája az esemény, majd Fenyvesi lövése kapufáról és a kapus kezéről pattan vissza, de Dömötör csak kornert ér el. Közben Biri még mindig támolyog a kapuban. Szaladva jönnek és Bodánszky dr.-t keresik, mert mindenki tudja, hogy a Hungária-vezérszurkolók nagy tábora itt van ezen a meccsen.
    Félrebeszél a Biri — piheg a hírnök. Ebben a percben Stanzl hatalmas bombát küld a kapura, de Biri úgy látszik rendben van, mert kitűnően fogja.
    Szünet után a Vasas rögtön belefekszik. Előbb sarokrúgást ér el, majd a 8. percben Egri Skarkának, az meg Kosztának adja a labdát.
    Koszta ballábbal elég potya gólt rug a jobb sarokba. Biri az előtte állóktól nem látta a labdát. 2:1.
    Óriási zaj támad erre, a Vasas-közönségnek megjött a hangja. Pillanatokig, percekig azt lehet hinni, hogy a Vasas most kiegyenlít, de már a 12. percben Fenyvesi—Dömötör kombináció után Lengyel szép sarkos góllal emeli újra az eredményt. 3:1.
    A Vasas még most sem adja fel fel a harcot. Egymásután három sarokrúgással veszélyeztet. Csatársorának azonban nincs szerencséje, Közben Bíró hendszel. 11-esért kiabál a közönség, de Ivancsics ezúttal sem látott semmit. Van is hallgatnia. S amíg mindenki Vasas-gólt vár, a 32. percben Fenyvesi ügyes cselezéssel elfut, bead, Zilahi lő, Bereczky kiejti a labdát és
    a résen levő Dömötör egészen közelről beszúrja a hálóba a labdát 4:1.