helyszín : Miskolc, Népstadion
  1. nela: 1.000

2023.10.04, 16:59
    Nemzeti—Attila 3:2 (1:1)
    Az Attila kétszer vezetett és egyenrangú ellenfele volt a Nemzetinek, mely azonban az utolsó percekben kiharcolta a győzelmet
    Góllövő: Rudas, Vadas, Rudas, Szenes, Kovács
    Miskolc, 1000 néző. Bíró: Kann.
    Nemzeti: Verő — Flóra, Török — Hossó, Buza, Belcsik — Kovács, Vadas, Szenes, Bihámy, Czétényi. Attila: Németh — Vadász, Dankó — Szabó, Pogány, Bán — Pimpi, Nemes, Rudas, Sípos, Hajós,
    A Nemzeti kezd, de nem messze jut. Némi középjáték után az Attila fog támadásba. Török könnyen ver vissza egy-két rohamot, de az Attila csatársor nem tágít. Sőt a 3. percben a jobbra húzódott
    Rudas úgy húsz méterről pompás lövéssel küldi kapura a labdát, mely a meglepett Verő feje felett a hálóba akad. (0:1).
    A közönség örvend, az Attila tovább rohamoz s Rudas újabb, az előbbihez hasonló hatalmas
    lövése a kapufáról pattan vissza. A Nemzeti zavart még kissé, de hamarosan ellentámadásokba fog. Vadas, Szenes, majd Kovács veszélyes lövése akad meg Németh ölében, a 10. percben pedig Kovács éles labdáját kornerre löki. Kifejelik a labdát, Vadas balra lő s Czétényi kapásból vágja fölé. A miskolci csatársor kibontakozik s Rudas labdája megint a kaput kerülgeti. Hát lőni tud ez a Rudas!
    A Nemzeti egyre erőteljesebben támad s csatársora szépen, veszélyesen játszik. Dankó merész hazaadása, majd két szabadrúgás veszélyes, míg Dankó szabadrugása véget vet a Nemzeti lendületének. Az Attila-csatárok passzai azonban sorra célt tévesztenek. Bán parádésan szereli az ügyes Kovácsot, Vadász hendszet vét. -Szabadrugás után hosszú labdát fog Verő, amott meg Vadász hendszét elnézi a bíró. 19. p.
    A Nemzeti pontosabban, az Attila több lendülettel játszik, de a kapuk nem kerülnek veszélybe. Csupán Bihámy ereszt meg jó lövést — 21. p. —, de a kapufáról pattan mögé a labda. Szép, élvezetes a játék. A Nemzeti támadásai kiforrottabbak s folyamatosabbak. A 28. percben Kovács jó beadása után kornerre kerül a labda Bán rugása nyomán. Sarokrugás után a tizenhatos táján vándorol a labda,
    Vadasnak jól jön lábra s a bal felső sarokra küldi. Vadász ott áll, de feje felett hálóba kerül a gól. (1:1).
    A Nemzeti támadásban marad s az Attila alig tud beleszólni a játékba. Németh Vadas két lövését védi, Bihámy labdája meg elkerüli a kaput. Az Attila kibontakozik, de a halfok, csatárok labdái céltalanok, rossz helyre szállnak. Czétényi beadását Németh fogja, Pimpijéből pedig Hajós a temető fáihoz küldi a labdát. A 37. percben a labda jobbról balra, majd balról jobbra jár végig Verő tizenhatosán belül, de senki sem találja el. A következő percben Rudas—Hajós összjáték fut, a center már biztos helyzetben van, de Belcsik még közbe tud lépni. Vadász faultolja Czétényit, de maga kap erős ütést. A szabadrugást hárítja a védelem s az Attila kerekedik felül. Halfsora most jól áll a lábán, csatársora frontban marad, de helyzetet nem tud teremteni.
    Alig indul a játék, Rudas 15 méteres, nagyszerű lövése nagyon komoly gond Verőnek, de most nem lepődik meg, vetődve védi. A Nemzeti egészen lanyhán mozog , a 8. percben
    Pruha—Hajós összjáték után a szélső bead, Rudasnak pillanatnyi ideje van két védő között, a bal alsó sarokban a labda. (1:2).
    A Nemzeti kissé rákapcsol, de nincs hatása. Elég sok a szabadrúgás és állandó izgalomban van a közönség. Az Attila beszorul, védelme sok hibát csinál s végül is megszületik a gól. Hossó keresztbe játszik a kapu elé s a dermedt védelem csak nézi, hogy
    Szenes szépen a jobb alsó sarokba fejeli a labdát. (2:2).
    18. p.
    Az Attila visszaesik. A 37. percben taccsdobás után nagy rumli támad az Attila kapuja előtt. Németh nem találja el a közbelépés módját, a pattanó labdát Czétényi kapura fejeli. Vadász kifejeli rövidre, Czétényi újra lő, a labda a kapuvonal előtt marad, ahol bekkek, halfok zárják el tőle a kapust.
    Bán vetődik a befelé tartó labdára, nem éri el s Kovács bekotorja. (3:2).
    Az Attila megadja magát sorsának. A Nemzeti marad támadásban, de csak kornert ér el, ami nem hoz eredményt.