Nemcsak megérdemelten győzött, hanem jól is játszott a kaposvári csapat
    Góllövő: Jakube, Tunyoghy, Czétényi, Mészáros, Gergely
    Üllői út, 4000 néző. Bíró: Klug.
    Somogy: Erdős — Miklós, Joós — Pető, Péter, Győrffy — Mészáros, Galambos, Jakube, Csizi, Tu\' nyoghy.
    Nemzeti: Gallina — Flóra, Szendrő — Hossó, Buza, Belcsik — Kovács, Vadas, Jakube, Bihámy, Czétényi.

Valójában a Nemzeti középcsatára GERGELY volt, aki először jétszott a csapatban.(seamandarin)
    Pompás irammal indul el a mérkőzés. A közönség inkább a Somogynak szurkol és tüntet amiatt, hogy a bíró nem vette észre Buza hendszét. A Somogy fölénye tartós, de Jakube és társai kapu előtt nem tudják értékesíteni a helyzeteket. Végre a 11. percben balról befelé száll a labda, mind a két Nemzeti-hátvéd hibáz, Galambos
    Jakabehoz tolja a labdát, a center a lábak között ügyesen kanalaz balra és három lépésről védhetetlen lövéssel szerzi meg a vezetést. 1:0.
    A Nemzeti, amely kissé könnyen kezdett, most kap észbe s Erdősnek egymásután akad védeni valója. A 16. percben azonban már újra Csizi lövése megy mellé, majd Péter remek sarkos lövését Gallina csak kornerre tudja védeni. Nem sokkal később a Nemzeti is sarokrúgást ér el, majd a 24. percben, szabadrúgás után Erdős kiejti a labdát, amit Gergely hálóba emelhetne.
    A Somogy jobb — ez látszik minden támadáson s az eredmény sem marad el. A 29. percben Jakube jó labdát oszt Tunyoghynak, aki pompás lendülettel tör előre, kanyarodik befelé. Hossót már régen elhagyta, Flóra sem tudja szerelni, sőt bukik is és
    Tunyoghy öt lépésről szúrja az ellenkező sarokba a labdát. 2:0.
    Erre újra erősít a Nemzeti. Erdős ismét sorra fogja a labdákat. A 37. percben Kovács bombáját védi, majd a 38. percben Miklós a 16-oson kezel. Szabadrúgás! Vadas a sorfal mellett várakozó Czétényinek adja a labdát s Erdős alaposan elnézi a lövést. 2:1.
    Ujabb sarokrúgás jelzi, hogy a Nemzeti feljött. Az utolsó percekben a Somogy ostromol, közben Hossó rosszul esik, megsérül és ki is áll. A 44. percben még Szendrő és Flóra is hibáz. Jakube erre hirtelen 30 méterről lő, Gallina kiejti a bombát, amely a gólvonal előtt táncol, de nincs ott senki, aki betegye a hálóba.
    Veszélyes Somogy-támadások vezetik be a II. félidőt, majd rögtön feljön a Nemzeti, Kovács beadása nyomán Győrffy nagyot hibáz, de Bihamy lövését Erdős kornerre védi. A 7. percben Hossó, aki újra kijött, összeesik és ki kell vinni. Klug hibáz: Szendrő faultját nem veszi észre s a közönség tüntet ellene. Közben Vadas hátrahúzódott jobbfedezetnek. A 11. percben Miklós nagy hibát csinál, Czétényi beadjaa labdát, de Bihamy lövését Erdős védi. Most újra Somogy-percek következnek. A 14. percben Péter Jakubehoz adja a labdát, az egy kis falssal Csizihez továbbít. Az összekötő jól céloz,
    Gallina csak kiütni tud. A kiütött labdára Mészáros befut és a hálóba szúrja. 3:1.
    Még el sem múlt az öröm a Somogynál, amikor máris a Nemzeti rohamoz. Mintha aludna az egész Somogy-védelem__Állnak. A közben visszatért és összekötőt játszó
    Hossó Gergely elé tolja a labdát s a center könnyen ér el gólt. 3:2.
    Bihámy faultjai keltenek most feltűnést, majd a 20. percben Csizi újabb bombáját Gallina csak kiütni tudja. A kapus és Jakube harcol a labdáért, sarokrúgás az eredmény, majd újabb két sarokrúgás jelzi a Somogy tartós fölényét. Sorra futnak a remek támadások, már régen gólt érdemelne a Somogy.
    Jakube a 25. percben hálóba is teszi a labdát,
    csakhogy lesben állt. A bíró nem ad gólt, a Somogy emiatt tiltakozik. Gallina kiejtős kedvében van, újabb sarokrúgással veszélyeztet a kaposvári csapat, majd a Nemzeti teljesen ártalmatlan támadással válaszol. Nem is lehet veszélyes, hiszen
    Hossó most már jobbszélen statisztál
    s Kovács az összekötő. Az utolsó tíz percben újabb Somogy-fölény után azonban már komoly fekete-fehér támadások peregnek.
    A Nemzeti minden erejével egyenlítésre tör,
    de a Somogy védelme helyenként tetszetősen és mindig lelkesen veri vissza az ostromot. Pedig a 41. percben sarokrúgás is fenyegeti kapujukat. A játék végén újra a Somogy jár elől, Bihámy és Gergely együttes faultja miatt tüntet a tribün és vége a meccsnek.