játékvezető : Juhász Attila dr.
  1. Nemzeti Sport: 2.500

2023.10.03, 23:11
    Bocskai—Sabaria 2:1 (2:1)
    A szombathelyiek támadtak többet, ők voltak a veszélyesebbek, de a debreceniek az eredményességükkel tűntek ki és a szerencse is az ő oldalukon állt
    Góllövő: Szabóki, Mátéffy, Mátéffy
    Szombathely, 2500 néző. Bíró: Juhász dr.
    Bocskai: Budai— Remmer, Kuti — Palotás, Moóré, Turcsányi — Markos, Vincze, Teleki, Mátéffy, Hevesi.
    Sabaria: Vermes — Kovács I., Janzsó — Sárközy, Vámos, Szaniszló II. — Iglódy, Hollós,
    Kovács II, Szabóki, Berkó.
    A szombathelyiek választanak. Közben a közönség mind a két csapatot megtapsolja. Teleki indítja útnak a labdát, de rögtön a Sabaria támad. Remmer hendszet vét s emiatt szabadrúgás száll a Bocskai kapuja felé, Kovács I. mellé küldi. Most Belkó fut le villámgyorsan, beadása Hollós fejéről Budai kezébe pattan. A 7. percben Palotás kerül lövőhelyzetbe, de mellé surran a lövése.
    A 9. percben lövi el a Sabaria puskaporát,
    ekkor esik az első és egyben egyetlen gólja. Remmer faultolja Iglódyt s emiatt szabadrugást ítél a bíró a Bocskai ellen.
    Iglódy áll a labdának, amely Szabóki fejéről a jobb sarokba pattan. Húsz méterről jött a szabadrúgás... 0:1.
    A Bocskai rögtön tüzesen támad , Vermes csak kifutással szedi fel Teleki elöl a labdát. Ha ez a támadás nem is sikerült, sikerül az, amelyik a 17. percben indul el. Janzsó és az újonc Hevesi harcol a labdáért. Janzsó győz ugyan, de kirúgása
    pont Mátéffy előtt esik le s az 15 méterről meg is találja a lyukat a hálóba. 1:1.
    A szombathelyi közönség kissé nekibúsul, majd a szomorúságot csak tetézi a 21. perc. Taccsdobás van. Ártatlannak látszik, ám a labda Markos elé kerül, a szélső beküldi a kapu elé, lécről pattan, Vermes megfogja ugyan, de
    kiejti s az újra résen levő Mátéffy a vezető gólt is megszerzi a Bocskainak. 2:1.
    Gól után a Sabaria kísérletezik, ám Iglódy fejese fölé száll. A 25. percben újból veszélyben forog a szombathelyi kapu. Kovács I. kornert vét, de Markos a sarokrugást mezőnybe küldi. Kovács II. elfogja ezt a labdát, hirtelen szökteti Iglódyt, aki egyedül szalad a kapu felé, nem zavarja senki, mégis 20 méterről mellé küldi a lövést. A 35. percben újból a Sabaria van frontban. Ezúttal is Iglódy fut le, beadja a labdát, de Kovács II. fejese
    a kapufáról
    pattan vissza.
    Szünet után újra Sabaria-támadással indul a játék. A 2. percben már kornert érnek el a szombathelyiek. Az 5. percben Szabókit Remmer faultolja. Kovács I. áll a szabadrúgásnak s Ormos utasítására felsorakozik
    az élő fal..
    - nagyon helyesen: emberről pattan vissza a lövés. A 6. percben már a Bocskai is támad, Markos száguld le, beadását Mátéffy kapja, de Vermes markába lövi. A 8. percben
    hálóba megy a labda.
    Hollós ugyanis megcélozza a kaput s a lövés oldalról surran be. A közönség már gólt lát s nehezen veszi tudomásul, hogy oldalról ment hálóba a labda. Most hosszú Sabaria-offenzíva következik. A 12. II. mellé lő, a 17. percben Belkó éles szögben küldött labdája fölé száll, a 19. percben Hollós is fölé bombáz. A szombathelyiek fölényben vannak... A 32. perc azonban csaknem meghozza a Bocskainak
    harmadik gólt.
    Szaniszló faultolja Markost, szabadrúgás. Markos küldi kapura s Vermes kiejti, nagyon nagy a helyzet,
    a labda amúgy is gólba tart, amikor Janzsó az utolsó pillanatban rúgja vissza. Utána Markos kornert ér el, majd a 40. percben a Sabaria szerezhetné meg az egyenlítést. Szabóki fut le, Budai kijön eléje, érinti a labdát, de meg nem fogja, közben meggondolja magát,
    visszatáncol a kapu felé s ez a szerencséje, mert Szabóki lába közben lövésre lendül sBudai útközben kapja el a labdát.
    A 41. percben Budai Sabaria támadás után fekve marad, Kovács I. nem tud megállni, beleszalad, megrúgja. Emiatt nagy tumultus támad, úgy hogy a bírónak egy perccel meg kell hosszabbítania a játékot.
    A hosszabbítás nem jelent semmi különösebbet.
    Ormos, a Bocskai trénere: A csapatom lelkes és szívvel teli játékával harcolta ki a győzelmet. Fittebbek vagyunk. Jobb a kondíciónk.
    Lelovich, a Sabaria trénere: Mi is éppen így megnyerhettük volna a meccset, csak balszerencsénk volt.