2022.04.14, 18:59 (szerk.: 2022.04.15, 11:58)
    Vas- és fémmunkások SC — Kispesti AC 2 :1 (2:0)

Hungária-uti pálya
    Bíró: Schiller Gyula

Gyönyörű napos időben vívta meg a lista közepén álló két csapat érdekes mérkőzését. A csapatok stílusa élénken elütött egymástól. A Vasasok szép kombinációkkal az első félidőben magukhoz ragadták az iniciativát, a második félidőben ellenben a ma inkább rámenős és szöktető játékot kultiváló kispestiek uralták a helyzetet A közönségnek alkalma volt az első félidőben a Vasasok precíz összjátékkal keresztül vitt finom támadásaiban gyönyörködni, a másodikban pedig a kispestiek lelkes játékát élvezhette. A szép mérkőzést nagy iramban játszották a csapatok. A tempó rögtön a mérkőzés kezdetén jelentkezik, amidőn a Vasas heves támadással indítja meg a játékot. A két kispesti hátvéd azonban helyén van és egymás hibáit reparálja. A Vasas csatársor elemében van, meggondolt, precíz passzokkal minduntalan áttöri a kispesti fedezetek gátját és Jellinek vezetése mellett állandó offenzívát folytat a kispesti kapu ellen. Kis vártatva a kispestiek Vatter révén felnyomuló csatársora tiszta helyzetet teremt a Vasas kapu előtt, de Ölvedy félrelövi a labdát. Ujra a Vasas veszi át a kommandót és Takács hatalmas lövése a kapu mellett süvít el, majd Jellinek kapja mellre a labdát, amelyet lábra engedve lő, de lövése gyenge és Biri fogja. A 25-dik percben azonban már Kispest kapujában a labda, mert egy szabadrugás nyomán Jellinek lövése utat talál. Ujrakezdés után ujból Vasas támadás, amelynek befejezéseképen Takács ujból a kapu mellé lő ugyan, de a következő Vasas támadást már siker koronázza, a Kaizer által Takácshoz átemelt labdát Takács szép, erős lövéssel Biri kapujába juttatja. Továbbra sem engedik ki a kezükből a Vasasok a támadó kezdeményezéseket és Szentmiklóssy beadását Takács lövi, de Bíri szépen ment. Takács egyéni akciója után, a kispestiek Vatter révén ujra frontba kerülniek, de az elért szabadrugást Ölvedy a kapu mellé rugja. A lövő helyzetben levő Boldogot elvágják és az eredmény a félidő végén nem változik. Helycsere után Kispest félideje következik.

A félidő legelején ugyan nagyon meleg a helyzet a kispesti kapu előtt, de azután Sándor nagyszerű játékkal előreveti csapatát, mégis csatárai a lelkes igyekezetnél egyebet nem mutatnak. Az erős iramban folyó mérkőzést csak Raix hendsei, Eberhardt rossz taccsbedobásai és Gottlieb faultjai szakítják meg. Egy kispesti támadás kornerrel végződik, amely utána kavarodás támad, amelyből Kispest Boldog és Király közbejöttével gólt szerez. (2:1.) Takács szép lövése után ujra Vatter törtet a Vasas kapu felé, kicselezi a hátvédeket és a kifutó Nyerges mellett hajszálnyira a kapu fölé helyezi a labdát. A kiegyenlítés esélye így elveszvén, enged az eddigi fölényből és az ismét akcióba lépő Vasas csatársor Jellinek révén veszélyes, de Biri most már mindent fog, még saját jobbhalfjának a saját kapuja felé fejelt erő, teljes labdáját is. A bemutatott nívós, szép játékért tulajdonképpen a két csapat minden egyes tagja dicséretet érdemel. Kiemelkedőbbet mutattak mégis Takács, Jellinek a Vasasoknál, Biri, Sándor és Vatter Kispestnél. A Vasasok csapatában ismét szerepelt Zatykó, aki egyelőre mérsékelt formában van.

Vasas: Nyerges— Zatykó, Király— Kelhein, Gottlieb, Tomecskó— Katzer, Takács, Jellinek, Szentmiklóssy, Himmer.
    KAC- Biri— Mészáros, Dudás— Raix, Sándor, Eberhard— Vatter, Gresch, Boldog, Ölvedy, Norik.