Góllövő: Egry, Fürstner, Keresztes, Serényi, Kormos, Possák
    Kispest, 1500 néző. Bíró: Boronkay.
    Kispest: Dénes — Rozgonyi, Hunyadi — Purczeld, Tőrös, Keresztes — Paczolay, Kormos, Kormos, Fürstner, Serényi.
    Vasas: Bereczky — Szemere, Rózsa — Vági, Burger, Király — Koszta, Kiss, Possák, Egry, Brunecker.
    Kispest talál először magára s hamarosan erősen ostromol. A 4. percben Purczeld keresztben küldött labdája meleg helyzetet teremt. A labdákat általában mind Serényire játszák. Gólhelyzet egymásután vagy féltucat akad, pompás az iram, a kispesti közönség már szinte extázisban van, amikor a 7. percben Egry remekül szökteti Kosztát. Ezt senki sem várta. Koszta labdája nagyszerűen száll befelé,
    Dénes elhagyja a kaput, rosszul indul ki, Egry csőröz, az üres kapu balsarkára megy a labda s a befutó Kiss még beljebb is segíti. 0:1.
    A gólra még az eső is — meglepetésében? — eláll. Utána ismét Kispest támad többet, de a helyzetek ismét kihasználatlanul maradnak. Aztán havaseső ered el, majd meg a hóesés jön formába, de a csapatok nem lankadnak. A 24. percben Serényi öt lépésnyire a kaputól óriási gólhelyzetbe kerül, de hatalmasan fölé lő. Szerencséje, hogy lesállás miatt amugyis lefújták. Rögtön utána Dénes kapuja előtt támad tömegjelenet. Kirúgás után Tőrös—Purczeld— Paczolay a labda útja.
    A labda szép ívben száll lefelé a 27. percben.
    Kormos kapásból továbbítja az előre helyezkedett Fürstnernek, aki habozás nélkül szúrja hálóba. 1:1.
    Gól után sarokrúgás is jelzi Kispest fölényét. Majd meg Paczolayt kétszer egymásután lesben találja a bíró (egyszer a szélső már gólt is rúgott, jóval a fütty után. A 34. percben
    Dormos öt lépésről küldött bombáját
    Bereczky nagy szerencsével védi. Két perccel később Koszta megfut, gólszag terjeng, de Dénes eléje rohan, vetődik és kornerre vágja a labdát. A hóesés erősödik, majd esőbe csap át: szeszélyes az idő, mint a kispesti csatársor.
    Vasas-fölénnyel indul a II. félidő, de ez a fölény korántsem meggyőző. Még a „Vasas”-hangokat is gyéren lehet hallani. Ellenben ... a 7. percben lefut a Kispest: korner. Berúgják. Ez mér helyzet! Tömegjelmet. Egy lövés, még egy ... Serényi is megvágja ... felső lécről pattan vissza, tyüh, de meleg ... a labda hátrakerül... no most már vége a nagy helyzetnek. S ebben a pillanatban
    a 20 méternyire álló Keresztes úgy megvágja a labdát, hogy a kapu előtt álló nagy játékostömeg a következő pillanatban a bal felső sarokban látja a labdát. 2:1.
    — Ez sem rúgott még ilyen gólt— kész a tribün megállapítása.
    — Fedezet rúg gólt?!
    — Ne hallja ... csak nem gondolja, hogy ezek a csatárok.
    De jönnek most már a csatárok is! A 12. percben már 3:1 a szögletrúgások aránya a Kispest javára. Kispest lendületbe került. Jelentéktelen Vasas-támadás után a 14. percben
    Kormos remek labdát ad Paczolaynak.
    Ez a játék - kiabálnak, mert közben
    Paczolay a feléje tartó védők elől átvágja a labdát Serényinek s a másik szélső habozás nélkül küldi be a kapuba! 3:1.
    A Vasas játékosai lesállást láttak, de a bíró nem hallgat rájuk. Kispest erőre kapott. A 15. percben újra támad. Az egész csatársor Bereczky előtt terem, az kifut a kapuból, a labdát vetődés után sem tudja fogni, a labda szép lassan elpattan róla és a háló felé gurul, már-már megáll, amikor három kispesti is befut s közülük Kormos szinte földről fejeli a felpattanó labdát a hálóba. 4:1.
    A Vasas most már Kisst hátrahúzza és Királyt küldi előre a balszélre. Eleinte ennek nincs eredménye, mert megint csak Kispest mutat szép dolgokat, tetszetős támadások közepette. A 25. percben azonban
    Koszta jó beadása után Possák a 16-oson mindenkit leráz magáról és kitörve védhetetlen gólt rúg. 4:2.
    Közben már besötétedett, mert a játékot később kezdték. Ez most bosszulja meg magát. Kispest már fáradt, de védelme még mindig fölényesen tartja a Vasas-csatársort. A Vasas azonban annyira feljön, hogy
    kapusa, Bereczky a félpálya körül rugdossa a labdát,
    de most sem veszélyesek a piros-kékek. A 40. percben sem a Vasas-csatársor veszélyes, hanem a kispesti védők, Rozgonyi csaknem hálóba viszi a labdát, majd nagy nehezen kornerre kanalaz. Aztán Kispest már nem is jön elő a védekezésből, ostromolni engedi a Vasast. De ez az ostrom már ágyúk nélkül folyik. Nincs is eredménye.