Salgótarjáni BTC - Diósgyőri FC 2 : 1 17:00

SALGÓTARJÁNI BTC - DIÓSGYŐRI FC 2-1 (1-0)
    Salgótarján, 3000 néző, v.: Vad (Győr, Jenei).
    SBTC: Oláh T. - Kajli, Sági, Homann, Forgó - Lajkovics (Schuchmann), Oláh B., Rósa, Stark - Baranyi (Horváth), Novák. Edző: B. Kovács Zoltán.
    DFC: Hanyecz - Simon, Vámosi, Farkas, Szabó - Molnár, Budai, Duró (Csillag), Vitelki - Rácz, Császári. Edző: Oláh Ferenc.
    Sárga lap: Sági a 16., Farkas a 32., Vámosi a 83., Vitelki a 87. percben. Kiállítva: Rósa (szándékos kezezésért, mellyel góltól mentette meg csapatát) a 73. percben.

A salgótarjáni csapat egy év „alsóbb házra” ítélt száműzetés után fogadhatott ismét NB Il-es csapatot a „tóstrandi katlanban”!
    A kezdő rúgást a 82 éves Túrán István végezte eL aki annak idején az SBTC-ben is (866 mérkőzés) és a Diósgyőrben is (115 mérkőzés) rúgta a labdát, s később a salgótarjániak edzője is volt.
    A vendégek játszottak széllel támogatva, ennek ellenére állandóan az ő térfelükön folyt a játék. Az SBTC - mint ahogy várható volt - neki esett ellenfelének, s már az elején döntésre akarta vinni a dolgot.
    Még egy perc sem telt el, s máris Baranyi került helyzetbe, de kivárt és oda lett a lehetőség.
    Kicsivel később Lajkovicsot állította meg lesen a bírói sípszó, majd egy .Síarf-ki ugratás után Novák a jobb oldalról keresztbe lőtte a labdát, de a belsők lemaradtak.
    A Diósgyőr zártan védekezett, de a fürge tarjániak néhányszor mögéjük tudtak kerülni. A vendégek már kezdtek „felsóhajtani”. Az első percek tarjáni nyomását követően, amikor a hálójukba került a labda.
    A 18. percben jártunk. Stark
    mesteri labdát tálalt a középen kiugró Homann elé, aki az eléje kivetődő kapus mellett 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1-0.
    A gól után a vendégek kaptak előbb lábra, de igazán tiszta gólhelyzetet nem igen sikerült kialakítaniuk a tarjániak kapuja előtt. Pontrúgásaik azonban „életveszélyesek” voltak!
    A 27. percben egy szöglet után Vitelki a tarjáni hálóba juttatta a labdát, ám Győr partjelző már a gól előtt határozottan jelezte, hogy kinn volt a labda, így a játékvezető érvénytelenítette a gólt.
    A 36. percben Molnár 25 méteres szabadrúgását tolta látványos vetődéssel szögletre a léc alól Oláh T. A beívelt szöglet átszállt a védő feje fölött, a túloldalon egyedül találta Dúrót, akinek lapos lövését Sági a gólvonalról vágta ki.
    A 40. percben szép tarjáni támadásnak tapsolhatott a publikum. Stark indításával Baranyi lépett meg lendületesen, jól lőtte keresztbe a labdát, melyet Novák a jobb felső sarok felé bombázott, ám Hanyecz az ötösön lehúzta Oláh B. elől.
    Szünet után a vendégek még nagyobb sebességre kapcsoltak,- de a tarjániak „állták a sarat”!
    A 47. percben Szabó 40 méteres lövése kerülte el a jobb alsó sarkot. Az 52. percben Stark kaszálta el Csillagot 20 méterre a kaputól. A szabadrúgást Vámosi csavarta el a sorfal mellett, de Oláh T. biztosan védte az erős, lapos lövést.
    Az 58. percben Lajkovics húzta meg a vendégek bal oldali védelmét, középre lőtt labdája üresen találta Baranyit, aki gyengén a kapus kezébe lőtt. Nagy helyzet volt!
    A 67. percben Stark beadása megpattant egy védőn, így veszélyesen csavarodott a kapu felé, de Hanyecz flegma mozdulattal a kapu fölé ütötte a labdát. Még ugyanebben a percben Novák ültette be a hintába ellenfelét, befelé fordult, balról ügyesen a hosszú sarok felé lőtte a labdát, azonban az irányzék pár centivel célt tévesztett.
    A 70. percben ismét Novák hagyta faképnél ellenfelét, már
    a büntetőterületen belül járt, amikor az eléje vetődő Hanyecz elhúzta a labdát. Vitathatatlan 11-es! A büntetőt Oláh B. a jobbra mozduló kapus mellett a kapu bal sarkába passzolta. 2-0.
    telenítette a gólt.

Három perccel később szépített a Diósgyőr. Vitelki végezte el a szabadrúgást a jobb oldali szögletzászlótól. A labda átszállt a fejek fölött, melyet Császári kapura fejelt. A gólvonalon álló Rósa mentett, de közben kézzel is hozzá ért a labdához. Ez is 11-es! Mivel Rósa szándékos kezezéssel góltól mentette meg csapatát, Vad felmutatta neki a piros lapot! A büntetőt Rácz lőtte biztosan a hálóba. 2-1.
    Azt hittük, hogy a 10 főre fogyatkozott SBTC majd ráül az eredményre, és megpróbálja kihúzni a hátralévő negyedórát. Ám meglepetésre a Stécének volt lehetősége még ezután is az eredmény változtatására. Tíz perccel a befejezés előtt, Stark vette maga elé mellel a labdát, de a 16-oson beérték.
    Az utolsó percekben a közönség már felállva helyéről vastapssal köszöntötte a tarjáni gárdát.
    Jók: Oláh T., Kajli, Sági, Homann, Stark, Novák, ill. Hanyecz, Vámosi, Szabó, Budai.
    B. Kovács Zoltán: - A legfontosabb célunkat, a győzelmet elértük, ami a mai napon határtalan lelkesedésünk eredménye volt.
    Oláh Ferenc: - A lehetőségeit jobban kihasználó hazai csapat győzött, bár érzésem szerint az első félidőben esett gólunk szabályos körülmények között született.

Forrás: Nógrád Megyei Hírlap 1994. augusztus 22.