Az ujpesti gépezet még csikorog, de a gólt már gyártja
    Góllövő: Avar, Kormos, Jávor, Avar, Jávor, Avar, Jávor, Sas, Avar, Jávor
    Ujpest, 2000 néző. Bíró: Klein Árpád.
    Ujpest: Huba — Kővágó, Dudás — Kiss Gábor, Szűcs, Szalay — Sas, Avar, Jávor, Sáros, Déri. Kispest: Dobozy —'Szemere, Rozgonyi — Szepes, Purczeld, Keresztes — Mikes, Szabó, Kormos, Szenes, Serényi.
    Kispest kezd, de rögtön Ujpest támad és a 2. percben megvan a vezető gól is: Sas passzával Avar a 16-os sarkán kiugrik, egy cselt csinál, a nagyszerűen eltalált bomba félmagasan feltarthatatlanul vágódik a tulsó sarokba (1:0)
    Ujpest örül a remek gólnak, de csak egy percig, mert: Dudás rövid felszabadító rúgását Szemes rögtön visszafejeli a 16-oson belül álló Kormoshoz, aki fordulásból továbbít és
    az ívelt labda a meglepett Huba felett hálóba akad (1:1).
    Kispest tovább is hallat magáról: a 6. percben Serényi kapu elé húzott labdája Kővágó kezén akad meg!
    Kispest 11-est követel,
    a bíró nem látott szándékosságot. Utána ugyanez - lilában: a 10. percben Déri átmegy, Jávor elé emel, Dobozy azonban jól jön ki és akasztja a lövést, most Déri lő az üres kapura és a kapus helyett - Rozgonyi véd vetődve.
    Ez aztán igazán 11-esnek látszik,
    de a bíró nem láthatta a kezelést, mert kornert ítél. Hevesen tüntet az ujpesti közönség s az izzó hangulatot fűti, hogy az ujpesti csatársor a továbbiakban is eredménytelen. 15. perc: Apponyi-gyászszünet. Gyengén lőnek az ujpestiek, csak Avar labdáiban van erő. Jávor a 30. percben holtbiztos helyzetben a kapu fölé emel az elébe futó Dobozy feje fölött.
    Nagyon meddő az ujpesti csatársor, bár folyton ő játszik.
    A közönség is elégedetlenkedik, főleg Sárossal. A kispesti bekkek és a halfsor jól állnak a lábukon, de a 37. percben mégis jön a gól: Szalay verekszi ki a labdát, majd Sas—Avar—Jávor tologatás következik és Jávor rossz helyzetből küldött mellbajos lövését
    a bágyadtan vetődő Dobozy beszedi (2:1).
    Ez felrázza egy kicsit Ujpestet. A 40. percben Avar egyedül szépen kitör, vagy 20. métert rohan s
    laposan védhetetlen dugót ereszt (3:1).
    Ez elég is erre a félidőre.
    Heves iramban kezdi Ujpest a II. félidőt. Avar messziről lő, Dobozy gyámoltalanul lábbal véd. Rozgonyinak kell tisztáznia. Ujpest szorít. A 7. percben Jávor— Avar—Jávor összjátékot Rozgonyi hiába próbál megakasztatni,
    Jávor tisztán fut a kapura s közelről nagy erővel bevág (4:1).
    Kispest a mezőnyben még állja a harcot, de az erősödő ujpesti rohamokkal szemben egyre gyengül az ellenállás. A 11. percben Déri cselez előre-hátra, de a végén pompás a beadás s csak
    Avar fejese pompásabb, amint élesen süvít a léc alá (5:1).
    Két perc mulva Sas fut el szépen, begurít,
    Jávor egyet igazít és pontosan lő a tulsó léc tövébe (6:1)
    Most Kispest egészen összecsuklik, Ujpest pedig mintha most kezdene játszani. Egész szép akciókat gördít a kispesti kapura, sőt megvan a 7. gól is, de egyelőre - lesből: Jávor lőtte. Kispest még küzd, két szögletrugást harcol ki s a mezőnyben élénkiramú játék folyik, de aztán újra ujpesti gól jön: Sas szerzi a 27-ik percben, Avar passzával Szépen elfut Keresztes mellett s a kapus mellett
    ügyesen pöccinti be a labdát (7:1).
    Most már nyoma sincs az I. félidő feszült hangulatának. Déri cselezései szórakoztatják a közönséget. Kispest már csak a becsületért küzd, tüdeje roncsaival. Déri nagyon szeretne gólt lőni, de nem megy neki. Annál jobban megy Avarnak. A 35. percben Jávor jól ad előre,
    Avar könnyedén kilép a védők közt s hidegvérrel pofozza a labdát a balsarokba (8:1).
    Déri öndugába dől, de gólt azért rúg Jávor: Déri beadását Avar fejeli, a labda Rozgonyi fejéről pattan Jávor elé (ezért nem les) és
    Jávor nyugodtan lőhet (9:1).
    Harc a tizedikért: Sas jól fut, rosszul ad be, a fejét fogja. (Borzasztó is, csak kilenc!) Avar fejesét vetődve fogja Dobozy. Kiss Gábor szabadrugása kapufa!
    Végig igyekeznek az ujpestiek, de nincs több gól. Marad a kilenc...