Hadibajnokság, I. osztály 1917/1918, 15. forduló
  1. Sporthírlap: 700

2022.01.10, 20:01
    UTE —Kispest AC 2:0 (2:0).

Sárkány-utcai pálya. 700 néző. Biró : Fehéry Ákos. Az UTE bár Szidon, Baubach és Racskó helyén tartalék szerepelt, ismét jó formát játszott és biztosan nyerte a mérkőzést. Az első gólt a 18-ik perc­ben Molnár Ödön centeréből Rosner lőtte, a második gólt a 21-ik percben kornerból Klein Zsigmond szerezte meg, míg a harmadik gól Priboj érdeme. Husz méterről kapásból gyönyörü gólt lőtt. Még egy tizenegyes is volt az UTE javára, Matesz azonban a büntető rugást Varga kezébe juttatta. Egyébként mindkét félidő UTE fölény jegyében állott. A KAC támadásait, amelyek igen gyengék voltak, Vogl II. sorban leszerelte. A halfsorban Matesz, a csatár­sorban Szidon II. volt igen jó. Kispest legjobb játékosa a balhalf volt, de kitünő napja volt Verer kapusnak is. A KAC csatársora hosszu labdákkal dolgozott, ősszjáték nélkül s ez volt vereségének egyik főoka.

Sporthirlap, 1918 március 18.

2016.07.09, 21:56
    Kispesti AC - Újpesti TE 0:3 (0:2)
    Sárkány utca

A nap negyedik elsőosztályu bajnoki mérkőzésében az Újpesti Torna Egyesület 3:0 (2:0) arányban legyőzte a Kispesti AC csapatát.