1. Nemzeti Sport: 3.000

2020.04.07, 01:53
    Diósgyőri FC -Eger SE 4-1 (1-0)
    Diósgyőr, 3000 néző. Vezette: Marcsók (8) (Mohácsi, Bogár).
    DIÓSGYŐR: Czeglédy 0 - Farkas 5, Nasztasevszkij 6, Dancs 6, Nagy N. 6 - Csehi 7, Körösi 6, Csillag 6, Vadicska 7 - Vitelki 4, Subin 8. Edző: Sándor István.
    EGER: Lukács 5 - Éles 4, Csendes 6, Lévai 5, Lengyel 5 - Vojtekovszki 5, Fehér 5, Bud 4, Baranyi 4 - Nagy G. 3, Berecz 3. Edző: Kiss Tibor.
    CSERE: Vitelki helyett Adzsojev (6) az 52., Farkas helyett Budai (-) a 72. percben.
    GÓLSZERZŐ : Subin (fejes a jobb alsó sarokba) a 22. (1-0), Adzsojev (hat méterről laposan a jobb sarokba) a 68. (2-0), Subin (tíz méterről nagy erővel a léc alá) a 75. (3-0), Budai (fejes a bal sarokba, öngól) a 78. (3-1), Csehi (25 méterről a kapu közepébe) a 82.; percben (4-1).
    SÁRGA LAP: Fehér a 32., Lévai a 65. percben.
    A Diósgyőr a megszokott hazai játékmóddal rukkolt elő: nekirontott ellenfelének és kapujához préselte. A vendégek riadt nyusziként reagáltak, pedig csak azt kapták, amit várni lehetett. így aztán nem volt kétséges a végkifejlet, a pirosfehér gárda magabiztos sikere. Az egriek akcióiból hiányzott az átütőerő, elképzelés és ötlet nélkül kísérletezgetett a vendégcsapat. A DFC javára Jelentős tudásbeli különbség mutatkozott, s ez a fordulást követőien gólokban is kifejezésre jutott.
    Sándor István: - Az Eger jó játéka meglepett bennünket, de a szünetben végrehajtott „korrigálás" után elégedettek lehetünk az eredménnyel és a játékkal egyaránt.
    Kiss Tibor: - Megérdemelt a DFC győzelme, tiszta szívemből kívánom a diósgyőrieknek a feljutást, mert ez a közönség megérdemli az NB I-et.

Forrás: Nemzeti Sport, 1993-09-12