Gödöllői LC - Kazincbarcikai SC 2 : 1 17:00

Lendületben a GLC
    Gödöllő—Kazincbarcika 2-1 (2-1)
    Gödöllő, 2400 néző. V.: dr. Bozóky
    Gödöllő: Nagy—Balogh—Somogyi, Kiss, Ivanovics—Simon, Sztriskó, Horváth, Hutter — Kraszovszkij, Grezsák (Czeróczki).
    Kazincbarcika: Májer — Sztahon — Szabó, Pribék — Balogh, Körösi, Kondás, Lukács—Ternován (Zsiga), Csipke, Ha- nyecz.
    Gól: Kraszovszkij (15 p.), Simon (22 p.), illetve Csipke (45 p.j A 15. percben Horvath futott el a jutott el a 11-es pontig, ahonnét jobb szélen, lapos beadása Kraszovszkijhoz került, aki a védők gyűrűjében, szorongatott helyzetből, a bal alsó sarokba gurította a labdát (1-0).
    A 22. percben a felező vonalnál Simonhoz került a labda, a vendégek leadásra számítottak, de a gödöllői középpályás hatalmas lendülettel megindult a vendégek kapuja felé, több védőt becsapva jutott el a 11-es pontig, ahonnan hallatlan nagy nyugalommal lőtt a kapu közepébe (2-0)
    A 43. percben Csipke szabadrúgását Hanyecz a kapu mellé fejelte. A 45. percben a hazai védők a felszabadítás helyett szabálytalankodtak a kaputól 25 méterre. A szabadrúgásból legurított labdát Csipke óriási erővel lőtte a bal felső sarokba (2-1).
    Ambrózy István: — Nagyiramú, változatos mérkőzésen, a sok kidolgozott helyzetünkből kettőt sikerült értékesítenünk, így megérdemelten nyertünk.
    Kálmán Vilmos: — Az első félidőben történt rövidzárlatunk után nem tudtunk talpra állni, ezért megérdemelten nyert a Gödöllő.

Forrás: Pest Megyei Hírlap, 1993-04-26