Szarvasi Vasas Spartacus SE - FC Hatvan 2 : 0 13:00

Szarvas—Hatvan 2-0 (0-0)
    Szarvas, 600 nézőv. V: Mar- csok.
    Szarvas: Hanyecz — Hirmler, Zahorán, Holp, Mihalache, Cziglédszky — Major, Pisont, Stancu — Bolba, Rácz. Edző: loan Patrascu.
    Hatvan: Nagy — Nyikos, Károly, Tuifel, Szabados — Baranyi, Gephard, Mogyorós — Kelemen, Mózner, Martinenkó. Edző: Tóth Dénes.
    Csere: Mogyorós helyett Orovecz a 46., Tuifel helyett Bíró a 71., Stancu helyett Sárosi a 76. perben.
    Gólszerző: Major a 62., Zahorán a 90. percben.
    Sárga lap: Cziglédszky a 22., Major a 28., Mihalache a 47., Stancu a 65., Nyikos a 73., Kelemen a 74. percben.
    Kiállítva: Bíró a 85. percben.
    A 9. percben Stancu a kapussal szemben állva Nagyba rúgta a labdát. Az ellentámadásból Mózner veszélyeztetett, de lövése Hanyecz ölében halt el. A 18. percben Cziglédszky remek cselek után ment el a bal oldalon, pontos beadását a teljesen tisztán álló Rácz kapta, aki kapásból a bal kapufát találta el.
    Szünet után is állandósultak a szarvasi támadások. Az 55. percben egy szép szarvasi támadás végén Bolba fejesét Károly a gólvonalról rúgta ki. A 62. percben Rácz cselezgetett a baloldali 16- os oldalvonalánál, már belül járt, amikor buktatták. 11-es! Pisont lövését Nagy kiütötte, éppen Major elé, aki a léc alá bombázott, 1-0. A 90. percben egymás után két szögletet rúghatott a vendégcsapat, ott tolultak Hanyecz kapujánál, de a labda Zahorán elé került, aki végig száguldott a pályán, majd a kimozduló Nagy mellett biztosan állította be a végeredményt, 2-0.
    A Hatvan támadásaiban nem volt kellő átütő erő, így csak jobbára Mózner szabadrúgásai okoztak veszélyt.
    loan Patrascu: — Ha gólhelyzeteinket jobban kihasználjuk, nagyobb arányban is nyerhettünk volna.
    Tóth Dénes: — Fegyelmezetlen, gyenge játékunk eredménye a vereség.
    Jók: Hanyecz, Hirmler, Zahorán, Pisont, ill. Nagy, Mózner.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1992-11-02