FC Hatvan - Szarvasi Vasas Spartacus SE 3 : 2 17:00

2. Nemzeti Sport: 2.000

2017.12.20, 22:06
    FC Hatvan — Szarvas 3-2 (2-1)
    Hatvan, 2.000 néző. V: Balaj- ti.
    Hatvan: Nagy — Károly — Krasnyánszky, Szabados — Nyikos, Baranyi, Gephard, Orovecz, Mogyorós — Mózner, Bíró. Edző: Tóth Dénes.
    Szarvas: Hanyecz — Szlopóczky, Hirmler, Zahorán, Holp — Gebri, Mihalcze, Brakszatorisz, Trucka — Rácz, Pisont A. Edző: loan Patrascu
    Csere: Hirmler helyett Major a 46., Mogyorós helyett Kelemen az 57., Trucka helyett Pisont R. a 73., Baranyi helyett Tuifel a 76. percben.
    Gólszerzők: Bíró a 2., Bíró a 32., Szabados (öngól) a 40., Mózner a 47., Major (11-esből) a 85. percben.
    Sárga lap: Holp 21., Orovecz a 40., Pisont R. a 74., a Gebri 78. percben.
    2. perc: Baranyi Nyikost szöktette a jobb oldalon, aki levitte a labdát az alapvonalig, mintaszerűen adott be Mózner az 5-ös sarkáról fejelt, a labdát a kapus csak kiütni tudta és az érkező Bíró a hálóba lőtt. Ritka szép akció, i-0.
    12. perc: Újra Nyikos száguldott el a jobb oldalon, beadását Bíró 8 méterről élesen fejelte kapura, de Hanyecz óriási reflexszel kitenyerelte a labdát.
    14. perc: Mózner 14 méteres lövését hárította a vendégek kapusa.
    21. perc: A sokat mozgó Bíró 18 méteres lövését védte Hanyecz.
    28. perc: Károly a félpályánál eladta a labdát, RáczáO méterről kapura ívelt, Nagy kint állt a kapujából, de a labda fölé szállt.
    32. perc: Nagy hosszú kirúgása Gebri fejéről Bíró elé került, aki a kifutó kapus fölött 16 méterről a hálóba emelt, 2-0.
    40. perc: Rácz futott el a jobb oldalon, középre lőtte a labdát, és az a menteni akaró Szabados lábáról saját kapujába gurult, öngól, 2-1.
    47. perc: Mózner-Orovecz- Mózner kényszerítő után az utóbbi 11 méterről okosan a bal alsó sarokba nyeste a labdát, 3-1.
    60. perc: Bíró 14 méteres lövését védte üggyel-bajjal a kapus.
    80. perc: Bíró önzetlenül Kelemen elé passzolt, de ő nem tudott élni a nagy lehetőséggel.
    85. perc: Á 16-os saroknál Károly veszélytelen helyzetben szabálytalanul szerelte Ráczot, 11-es, amit Major a jobb sarokba lőtt, 3-2.
    Hatalmas iramban kezdtek a hazaiak és egy mintaszerű támadás során hamar megszerezték a vezetést. A gól igen megzavarta a vendégeket. A hazaiak a szélvészgyors Nyikos valamint az ördöngősen cselező, és gólerős Bíró révén sorra dolgozták ki a helyzeteket, de azokat túlnyomó részt ki is hagyták. Váratlanul jött Szabados öngólja. A második félidőben rögtön góllal kezdtek a hazaiak, és szellemes, okos játékkal jól szórakoztatták a
    szépszámú publikumot, azonban a helyzetek kihasználásával adósak maradtak. A látottak alapján a számszerű eredmény a vendégek számára hízelgő.
    Jók: Gephard, Nyikos, Mózner, Bíró, illetve Hanyecz, Zahorán.
    Tóth Dénes: — Közönségszórakoztató mérkőzésen helyenként kifejezetten jó játékkal nagyon fontos két pontot szereztünk. Gratulálokjátékosaimnak!
    loan Patrascu: — Túl jó csapat a Hatvan, hogy a játékvezetők visszavegyenek a győzelem érdemeiből.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1993-06-01
    Megjegyzés: a tudósításban Mihalcze néven szereplő szarvasi játékos valószínűsíthetően Mihalache