Budafoki MTE-Törley - Eger SE 2 : 0 13:00

BMTE Törley—Eger SE 2-0 (1-0)
    Budafok, 800 néző. V.: Kaibás.
    Budafok: Jeszenszky — Szabó, Pintér, Sirmán — Takó, Csiba, Martin, Bősze, Varró — Bátyi, Ungi. Edző: Sárközi Lőrinc.
    Eger SE: Molnár — Rácz, Csendes, Vadicska, Jávorszki — Vojtekovszki, Lengyel, Bd, Stark — Kanyok, Berecz. Edző: Zsidai József.
    Csere: Bátyi helyett Kozma a szünetben, Bud helyett Kormos a 62., Martin helyett Magosi a 66., és Vojtekovszki helyett Nagy a 75. percben.
    Sárga lap: Vadicska az 52, Lengyel az 57, Rácz a 67, Varró a 79. percben.
    Gólszerző: Ungi a 11. és a 77. percben.
    11. perc: Ungi kiugrott a vendégvédők közül, s balról, 10 méterről éles szögből leadott lövése a bal alsó sarokban kötött ki, 1 -0.
    19. perc: Vojtekovszki pontosan adott középre, ám ott Kanyok nagy helyzetben elvétette a labdát. Égy perc múlva Stark emelt 8 méterről a kapus kezébe.
    53. perc: Kanyok 6 méteres fejese centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot.
    55. perc: Szabó a 16-oson belül felrúgta Vojtekovszkit, a jogos büntetőt Kanyok gyatrán a vetődő kapusba lőtte.
    77. perc: Ismét Ungi hagyta faképnél az egri védőket, s 12 méterről beállította a végeredményt, 2-0.
    Bátor támadójátékkal kezdtek az egriek, ám hiába dolgoztak ki már az első félidőben több biztos gólhelyezetet, gyámoltalan támadóik képtelenek voltak sikerrel befejezni akcióikat. Ugyanakkor a budafokiak egyetlen épkézláb kontratámadása gólt eredményezett. Szünet után is lendületesen küzdött a vendégcsapat az egyenlítésért, ám Kanyok kihagyott büntetője, majd Vojtekovszki sérülése kedvüket szegte, játékuk visszaesett, s a felélénkülő budafokiak még növelni is tudták előnyüket.
    Sárközi Lőrinc: — Végre hazai pályán is sikerült győznünk, s ezt lelkesedésünknek köszönhetjük.
    Zsidai József: — Míg a budafokiak három helyzetből két gólt szereztek, mi hatból egyet sem tudtunk kihasználni.
    Jók: Jeszenszky, Pintér, Varró, Ungi illetve Csendes, Vojtekovszki.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1992-11-02