Bp. Volán SC - Oroszlányi Bányász SK 1 : 0 17:00

2017.09.25, 15:46 (szerk.: 2017.09.25, 16:27)
    Bp. Volán SC - Oroszlányi Bányász SK 1-0 (0-0)
    Budapest, 1000 néző. Vezette: Németh L.

OBSK: Tőkés — Miksi, Kláris, Verő, Filep — Selymes, (Sipos), Zsidó, Kiszi, (Tóth), Simon T., — Hegedűs, Szendrei. Edző: Tornyi Barnabás

Tapogatódzó játék után az OBSK kapott hamarabb lábra és a 14. percben az utolsó pillanatban mentett Berecz kapus a jó helyzetben lévő Szendrei elől. Ezután a hazai Urbán kétszer is veszélyeztette az oroszlányi kaput, aztán főszereplővé lépett elő a játékos. Durva alakítása miatt kiállította a bíró.
    Fordulás után Simon szögletét Kláris 12 méterről fejelte a kapus kezébe, majd a 60. percben Selymes elől mentett a kifutó Berecz. Fölénybe került a Volán, ráadásul a 87. percben Szendrei megrúgta ellenfelét, őt Is kiállította a játékvezető. Már úgy tűnt, döntetlen lesz a végeredmény, amikor a 92. percben Farkas egy kapu előtti kavarodás után kilőtte a bal alsó sarkot. 1-0.
    Az első félidőben még úgy tűnt, hogy sikerrel veszi ezt az akadályt is az Oroszlány. Fordulás után gyengén játszott a Bányász, és egy időn túli góllal megérdemelt vereséget szenvedett.
    Jók: Tőkés, Filep.
    Tornyi Barnabás: Rosszul játszottunk, jogos a Volán győzelme, még ha fájó is az utolsó pillanatban kapott gól.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1989-08-28