Diósgyőri VTK - Hatvani KVSC-Deko 2 : 1 17:00

2017.09.29, 19:19 (szerk.: 2017.09.29, 19:30)
    Diósgyőri VTK - Hatvani KVSC-Deko 2-1 (1-0)
    Diósgyőr, 1200 néző. V: Vad.
    Hatvan: Kiss T. — Kovács, Füzér, Hartmann, Sáfrán — Ecker, Sima, Zombori, Gohér — Szilágyi, Gömöri. Edző: Csufor Sándor.
    Csere. Sima helyett Huszák, Ecker helyett Juhász a 66. percben. Gólszerző: Gömöri 11-es- ből a 88. percben.
    Sárga lap: Gömöri a 34., Füzér az 58. percben.

Lépegetős futballal kezdtek a csapatok, jó ideig nem történt említést érdemlő esemény. A 8. percben Veréb rosszul mozdult ki kapujából, Szilágyi lövése azonban Szlifka testéről vágódott a mezőnybe. Az első negyedóra végén Rostás szerezhetett volna gólt, de későn eszmélt, és a védők felszabadítottak. A diósgyőriek többet támadtak, a vendégek jobbára a védekezéssel törődtek. A 31. percben vezetést szerzett a DVTK. Huszák G. jobb oldali szögletét Kuttor fejjel megtolta, a labda a 16-os sarkán álló Hanyecz elé került, aki a bal sarokba lőtt, 1-0.
    Szünet után
    élénkebb lett a játék. A hatvaniak is bátrabban kísérleteztek, de helyzetük nem akadt. Az 59. percben Szlifka futott el a bal szélen, majd az alapvonalról csúnyán keresztbe lőtt a kapu előtt. A 71. percben Hanyecz beadását Huszák G. az ötösről elvétette a kapu fölé. A 81. percben Tóth a bal oldalról visszagurított, és Szlifka 6 méterről a hálóba lőtt, 2-0. A 88. percben Szilágyi lövése Leskó kezén csattant a 16- oson belül. A megítélt büntetőt Gömöri a bal alsó sarokba lőtte, 2-1.
    Rendkívül alacsony színvonalú, gyenge iramú mérkőzést láthatott a közönség. A diósgyőriek lényegesen többet kezdeményeztek, és rászolgáltak a három pontra.
    Jók: Kiss, Füzér.

Forrás: Heves Megyei Népújság, 1989-06-12