Vasas SC - Újpest FC 1 : 3 16:00

2015.05.22, 18:38
    Erős iramú, változatos volt a küzdelem, amelyben az egységesebb és támadóbb szellemű Ujpest bizonyult jobbnak. Tapogatódzással indult a játék, majd a 10. percben a Vasas támadott: Német beadását Nagy I. kapura fejelte, Sziklai Jenőfi elé ütötte, aki a hálóba rúgta. 1:0. Az Ujpest támadásai egyre veszélyesebbek lettek. Balogh I. majd Zsengellér foglalkoztatta Angyalt a VSC kapusát. A 34. percben Zsengellér nehéz szögből a kapufát találta el. A 37. percben történt az egyenlítés, amikor Ádám beadását Zsengellér Szusza elé csúsztatta, aki azután nem tévesztette el a célt. 1:1. A VSC igen heves rohamokat kezdett, de az eredményen nem tudott változtatni.
    A második félidőben nagy harc indult meg a győztes gólért miközben sűrűn forgott veszélyben mindkét kapu. Az egyik oldalon Zsengellér és Szusza, a másikon pedig Jenőfi tette próbára a kapusokat. A 30. percben Szusza beadását Zsengellér közelről bevágta. 1:2. A VSC erre még erősítette az iramot, de csatárai nem bírtak a kitűnő Sziklaival, aki jól őrizte hálóját. A 42. percben Zsengellér ugrott ki a védők közül és a kifutó Angyal mellett berúgta az utolsó gólt. 1:3. Az Ujpest támadásaival fejeződött be a küzdelem. A győztes csapatban Zsengellér, Nagymarosi és Szusza, a vesztesben pedig Tóth II. és Nagy I. játszott jól.