Újpest FC - Salgótarjáni BTC 5 : 2 16:30

2015.05.22, 18:39
    A bányászok kezdték a játékot. A 6. percben Hámori átadásából Balázs jutott jó helyzetbe, de lövése Sziklairól lepattant és így Béki sarokrúgás árán tisztázta a helyzetet. A 10. percben az Ujpest támadott: Zsengellér átadásából Pozsonyi szerezte a vezető gólt. 1:0. Az SBTC erősítette az iramot, de Balázs lövése elkerülte az ujpesti kaput. A 13. percben Zsengellér ismét Pozsonyit ugratta ki, akit azonban Kovács zavart és így csak sarokrúgás lett az eredmény. A 19. percben ismét az SBTC kerekedett felül: Csuberda 30 méteres lövése azonban kapu fölé jutott. Váltakozó játék után a 35. percben Hámori átvágott labdájával Vince futott le, aki kijátszotta Sziklai kapust és az Ujpest hálójába gurította a labdát. 1:1. A 38. percben Kovács az SBTC hátvédje megsérült és kiállt. Csak a második félidőben játszott tovább.
    A második félidőt igen erős iramban kezdte az Ujpest. Az 5. percben Ádám futott le, beadását Szusza kapura lőtte, Géczi kiejtette a labdát és Kiss tisztázta a helyzetet. A 7. percben Zsengellér a tizenhatos vonalról szép gólt rúgott. 2:1. A 18. percben Pozsonyi labdáját Géczi Zsengellér elé öklözte, aki nem hibázta el a célt. 3:1. A 21. percben Vince futott le, kicselezte Balogh II.-t és Sziklait és a hálóba rúgta a labdát. 3:2. Erős iramú változatos játék alakult ki. A 39. percben Kirádi, Pozsonyi és Ádám szép összejátszásából ismét Zsengellér volt eredményes. 4:2. A 42. percben Zsengellér az ötös vonalról fordulásból rúgta az utolsó gólt. 5:2.