Újpest FC - Szombathelyi Haladás VSE 2 : 1 17:30

2015.05.22, 18:44
    Erős jó iramú játékkal indult a mérkőzés, mindkét csapat gördülékeny támadásokkal tette változatossá a játékot. A 8. percben Beraxa majd Ádám hagyott ki gólhelyzetet. A 11. percben Szabó elfutott az ujpesti védők melléés 5 méterről tiszta helyzetből a kapu mellé lőtte a labdát. A 20. percben Várnai lábáról került kapu fölé a labda, egy perc múlva Szabó beadását Mórocz fejelte kapura, fejesét Sziklai szépen védte. A 22. percben az Ujpest három szögletrúgást ért el. A harmadik szögletet Várnai élesen kapu fölé fejelte. A 27. percben Zsengellér lapos lövését Büki szögletre mentette, utána Várnai lábáról szedte le a labdát. A 35. percben Magyar beadását Büki a befutó Várnai elől a mezőnybe továbbította. A 40. percben Mórocz veszélyes lövése került kapu fölé. Az iram a félidő vége felé sem csökkent, mindkét csapat teljes erőbevetéssel játszott. A 43. percben Zsengellér labdáját Várnai közelről a hálóba továbbította. 1:0.
    A II. félidő ujpesti fölénnyel indult. A 7. percben Zsengellér a szombathelyi kaputól 5 méterre lyukat rúgott, utána a Haladás került fölénybe. A szombathelyi csapat számára nem volt elveszett labda és lelkes játékával gyakran veszélyeztette az ujpesti kaput. A 9. és 10. percben Lovász lövése kapu mellé került. A 15. percben gyors ujpesti támadást Várnai góllal fejezett be. 2:0. A gól után újra játékba lendült az Ujpest. Az utolsó húsz percben fellángolt a Haladás, különösen balszárnya volt veszélyes, de az ujpesti védelem Kirádival az élén jól védekezett és így a szombathelyi csatárok a 44. percben tudtak javítani az eredményen Lovász lövése révén. 2:1.