Újpesti TE-Novabau - Vác FC-Samsung 1 : 2 19:00

1994. november 21. Újpesti TE-Novabau- Vác FC-Samsung 1-2 (1-1)

UTE: Praj-Jenei,Füzesi,Molnár,Szlezák-Tomka,Kozma,Véber-Belvon (Horváth P.,75p.),Szanyó (Kovács L.,57p.),Egressy. Edző: Garami József
    Vác: Koszta - Puglits, Sallai, Lévai, Kasza - Nyilas, Kriska, Víg, Farkas (Nyikos 82p.) - Füle, Zvara (Romanek 72p.). Edző: Csank János

Gólszerző: 1-0 Egressy (10p.) 1-1 Füle (22p.), 1-2 Füle (55p.)

sárga lap: Molnár (64.), Egressy (67.), Szlezák (70.), Véber (86.) illetve Nyilas (14.), Kriska (77.)

Néhány gyors és veszélyes hazai támadás után már a 10. percben vezetést szerzett az őszi bajnokjelölt. A kifelé induló váci védők mellett Egressy kapott nagyszerű indítást a bal oldalon, bevezette a labdát a 16-oson belülre, majd 8 méterről a vetődő Koszta mellett a kapu közepébe lőtt (1-0). A gól után visszaesett az iram, ami
    a vendégeknek kedvezett. A 22. percben ugyanis váratlanul egyenlítettek. A jobb oldali szabadrúgást Víg csavarta a kapu elé, a berobbanó Füle pedig Praj elől a hálóba csúsztatott (1-1). Az újabb találat nem tett jót a játéknak, ugyanis teljesen leült a mérkőzés, és a félidő végéig nem is akadt újabb helyzet egyik oldalon sem. Az
    újpesti támadások lassúak és körülményesek voltak, a váciak pedig elégedettnek látszottak az eredménnyel.

A második félidő elején ismét szabadrúgásból szerzett gólt a Vác. A bal oldali beadásra Praj nem mozdult ki, Füle pedig újra közvetlen közelről a hálóba fejelt (1-2). Továbbra is akadozott az ÚTE támadójátéka, hiába birtokolták többet a labdát, helyzetet nem tudtak kialakítani a hazai játékosok. A váci szabadrúgások viszont
    általában veszélyt jelentettek Praj kapujára. A félidő hajrájában szinte mindig a vendégek 16-osa körül pattogott a labda, ám a lila-fehérek hiába erőlködtek. Az utolsó percekben még Kovács és Horváth is kihagyott egy-egy gólszerzési lehetőséget, így maradt az 1-2-es vendéggyőzelem, ami azt jelentette, hogy az Újpest ebben az
    évben először kapott ki a Megyeri úton.

Az őszi elsőséghez már egy pont is elég lett volna az újpestieknek, de ezen az estén nem ment a Garami-legénységnek a játék. A másik oldalon pedig Füle két megmozdulása - illetve Praj meg nem mozdulása - eldöntötte a mérkőzést.