Újpesti TE-Novabau - Győri FC 3 : 1 19:00

2015.06.07, 14:45
    Amennyiben az UTE-Novabau esetleg otthon kikap a Győri FC-től, az FTC pedig legyőzi a Vasas Casino Vigadót, akkor behozhatatlan előnyre tesznek szert Lipcseiék, s már pukkanhatnak is a pezsgők a IX. kerületben.
    Ami az UTE - Győr mérkőzést illeti: kétségtelenül a hazaiak az esélyesebbek, de nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy ősszel éppen Véghék szakították meg az újpestiek veretlenségi sorozatát, néhány fordulóval ezelőtt pedig 4-1-es győzelemmel távoztak a Üllői útról...

1995. május 20. Újpesti TE-Novabau- Győri FC 3-1 (2-0)
    Megyeri út, 3.500 néző V:Kurmai

UTE: Szűcs-Füzesi,Urbán,Molnár-Jenei,Szanyó,Bérczy,Szlezák-Belvon (Tiefenbach,79p.),Wukovics,Egressy.
    Edző: Garami József
    Győr: Végh - Jagodics - Kuttor, Lantai (Radics 68.), Kövecses – Mikóczi (Herczeg 52.), Miriuta, Korsós, Hajszán - Csertői, Hámori. Edző: Győrfi László

Gólszerző: 1-0 Szanyó (13p.), 2-0 Szanyó (18p.), 2-1 Hajszán (57p.), 3-1 Kövecses (65p.-öngól).

sárga lap: Urbán (22.), Hámori (38p.)

Esőtől alaposan átáztatott pályán újpesti rohamokkal indult a mérkőzés. Rögtön az elején Molnár labdájával Wukovics kilépett a lesre játszó védők közül, majd tiszta helyzetben elgurított a hosszú sarok mellett. A 13. percben megszerezte a vezetést az Újpest: Szanyó tette a 16-os vonalánál jobbra a labdát Jeneihez, aki az
    alapvonaltól beadott, Szanyó tíz méterről a bal sarokba fejelt (1-0). Három perccel később Miriuta 18 méterről váratlanul megcélozta a jobb felső sarkot, Szűcs a felső kapufára tolta a labdát. Szöglet után Hajszán egy gondolattal maradt le a beadásról a kapu torkában. A 18. percben ismét Szanyó jeleskedett: 17 méterről észrevette, hogy Végh egy kicsit kinn áll, ügyesen a hosszú sarokba csavart (2-0). A 27. percben növelhette volna előnyét az UTE, Belvon szöktette középen Wukovicsot, aki 11 méterről egy hajszállal helyezett a jobb alsó sarok mellé. A győriek részéről Miriuta jelentette a legtöbb veszélyt az UTE kapujára: a 30. percben a 16-os vonalánál cselezgetett, majd kapura ívelt, a labda a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret. Ezután már csak az jelentett izgalmat, hogy Kurmai játékvezető vajon helyesen állította-e meg lesen a hazai csatárokat.

Szünet után az UTE kezdett aktívabban, aztán az 57. percben különösebb előzmény nélkül szépítettek a győriek. Egy komótos ellentámadásnál Csertői ügyesen hozta helyzetbe a balösszekötő helyén Hajszánt, aki 11 méterről futtából hatalmas gólt lőtt. A labda először a felső kapufára pattant, onnan a gólvonalra, végül a hálóba (2-1). A 65. percben Jenei baloldali szögletét Szanyó megcsúsztatta, a kapu torkában álló Kövecses pedig rosszul fejelt bele, a labda a léc alatt a kapuban kötött ki (3-1). A következő újpesti támadásnál Egressy a kapus mellett is elhúzta a labdát, de aztán túlvezette az alapvonalon. A hátralévő időben főleg a győriek térfelén folyt a játék, mégis kishíján a vendégek szereztek gólt. A 86. percben Miriuta baloldali beadását Herczeg az ötösről előrevetődve a kapufára fejelte. Nem sokkal később egy gyors újpesti kontratámadásnál Wukovics lába előtt suhant el a labda, majd Tiefenbach közelről a kapufát találta el.

Az újpestiek megtalálták az ellenszert a győriek lestaktikájára. Hamar két góllal elhúztak, sőt, már az első félidőben több gólt is szerezhettek volna. Hajszán szépítő találata után ismét nagyobb sebességre kapcsoltak, s jó iramú mérkőzésen biztos győzelmet arattak.