2014.10.17, 15:41 (szerk.: 2014.10.18, 16:23)
    Pusztai Laci a 70-es évek egyik leggyorsabb játékosa volt, sohasem felejtjük el!

2. avatar: NNS
    2014.03.01, 04:17 (szerk.: 2017.05.19, 15:06)
    Osztálynapló – Pusztai László
    A mai napon, március 1-én ünnepelné hatvannyolcadik születésnapját Pusztai László, a Budapesti Honvéd, a Ferencváros és a magyar labdarúgó-válogatott egykori csatára.

Pusztai Szentesen kezdte a labdarúgást a helyi Kinizsi csapatában. Felnőtt és NB1-es pályafutása húsz éves korában indult a SZEOL AK csapatában, ahol két szezont töltött. Ezalatt 45 bajnoki mérkőzésen 11 gólt szerzett. Innen került a Budapesti Honvédhoz, ahol öt bajnoki idényen át volt a csapat erőssége a jobbszélső.

Kispesten 137 bajnoki találkozón 50 gólt szerzett. 1974-ben, Páncsics Miklósért cserébe került a Fradihoz, ahol rögtön bajnoki címet nyert és KEK-döntőt játszhatott.

Hat idényt játszott végig zöld-fehérben, szinte kihagyhatatlanul. 160 bajnoki találkozón 36 gólig jutott a villámgyors elfutásairól és hatalmas bedobásairól közismert csatár. A Fradival kétszeres magyar bajnok és Magyar Kupa (MNK) győztes lett, szerepelt a már említett KEK-döntős csapatban, a Ferencváros Örökös Bajnoka címet is megkapta. 1981-ben az osztrák Eisenstadtba igazolt, ahol két szezont játszott. Ezután harminchét évesen fejezte be aktív pályafutását.

Pusztai 1970 és 1979 között 25 válogatott találkozón 5 gólt szerzett.
    Tagja volt az 1978-ban az argentínai labdarúgó VB-n szerepelt csapatnak.
    Álljon itt emlékül az egyik gólja, melyet 1977-ben a görögöknek fejelt a 3-0-ás VB-selejtezőn.

Pusztai 1987. július 6-án a családjával balatoni nyaralásból tért haza, mikor az M7-es autópályán Polgárdi térségében a szemközti sávban egy autó defektet kapott és emiatt átrepült a másik oldalra, éppen Pusztaiék Lada 1200-asával ütközve frontálisan. A balesetben Pusztai és felesége azonnal meghalt, a hátsó ülésen utazó két gyermekük és unokatestvérük súlyosan megsérült. A balesetet okozó autó sofőrje és a vele utazó három lengyel autóstopos is szörnyethalt.

Pusztai László haláláig a Ferencváros labdarúgó-szakosztályának vezetője volt. 2005 óta a szentesi stadion az ő nevét viseli.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2013.11.04, 11:03 (szerk.: 2017.05.19, 15:04)
    B. Pál: Emlékszem,amikor Szentesről Szegedre került,ahol együtt focizott a Gujdár Sanyival. Úgy volt,hogy együtt jönnek,de a Sanyi aztán csak később jött. Ritka szerény,jó természetű játékos,és ember volt.