16. kapcsolódó mérkőzések
  17. segítség

1. avatar: Golyó
    2020.05.31, 20:46
    Úgy tervezték, hogy a PVSK elleni mérkőzésen avatják fel a füvesített, átalakított Pécsbányatelepi sportpályát. Az Időjárás azonban a füvesítésnek nem kedvezett, de a pálya belső kerítése sem készült el, így a pályaavató mérkőzést későbbre kellett halasztani.

Forrás: Dunántúli Napló, 1958. április 20.

2. avatar: fgymat
    2018.12.30, 10:55
    A Pécsbányatelepi Bányász átalakított, kibővített sporttelepén ma délután játsszák az első NB II-es bajnoki mérkőzést.
    A pályamunkálatok még nem fejeződtek be, futópályát is akarnak építeni, az ülőhelyekkel sincsenek még készen, jelenleg csak az állóhelyeket használhatják a nézők. A pálya gyepszőnyege szemre igen szép. Néhány helyen ugyan kifagyott a fű, de gyeptéglával ez pótolni tudják. A sporttelep észak-déli fekvése megmaradt, a kibővítéssel feljebb vitték a pályát. – Egyelőre megoldatlan kérdés még az edzőpálya. Hely már van rá, a régi kertész-kert, építését erősen szorgalmazzák Pécsbányatelepen. Az eddigi munkálatok jelentős részét társadalmi úton végezték.

Dunántúli Napló
    1958.05.04.

3. avatar: lattila2
    2018.12.30, 08:06
    A nézőrekordot jelentő meccs a PVSK ellen nem itt volt, hanem a Tüzér utcában a Dunántúli Napló szerint, mind az 1958. 04.20-ai számban megjelent meccs beharangozóban, mind a 04.22-ei tudósításban is a Tüzér utca van megjelölve

4. avatar: Golyó
    2016.06.20, 20:58
    Hosszas járkálás után végre 1924 tavaszán megkaptuk a jelenlegi sportpálya helyét. A pálya elkészítése óriási munkát igényelt, saját erőnkből képtelenek voltunk megoldani. Szerencsére a bányagondnokságtól segítséget kaptunk, így júniusra már az új pályán játszhattunk.

Forrás: 50 éves a Pécsi Bányász, Varajti Károly: "A Pécsbányatlepi Bányász alapításáról, életéről"

5. avatar: Golyó
    2014.10.02, 19:23 (szerk.: 2014.10.03, 08:24)
    1959-62 ig (de lehet, hogy tovább is) itt rendezte hazai bajnokiait a Pécsi Bányász.

6. avatar: pirospont
    2013.05.06, 10:05

7. avatar: Golyó
    2013.05.05, 23:38
    Google Street View-val be lehet menni a pályára. smiley

8. avatar: Golyó
    2012.02.26, 22:58 (szerk.: 2014.03.25, 20:35)

Dunántúli Napló 1956.10.27.

9. avatar: Golyó
    2010.11.21, 22:33
    A PTE-PEAC csapat az utolsó néhány bajnokiját itt rendezte!

10. avatar: magyarfutball.hu
    2010.09.01, 15:19
    Mióta hívják E-on pályának? Nem sok infót találok róla...

2009.05.14, 14:17
    Ez a pálya eredetileg a Pécsi Kesztyűgyár csapatának pályája volt, majd az utódjáé a Hunor SK csapatáé. A Gázműnek ekkor csak egy salakos pálya állt a rendelkezésére a hőerőmű felé vezető út mellett. (Ma már csak építési törmeléket tárolnak rajta) Amikor megszűnt a Hunor SK, utána egy darabig gazdátlan volt a pálya, pár évvel később kezdődött itt és ért véget a DDGÁZ-os és Pécs '96 FC-s történet. Manapság a DDGÁZ öregfiúk csapata tartja itt mérkőzéseit. A képen látható tó pedig a már bezárt külfejtés alján összegyűlt víz. A pálya környékének hivatalos megnevezése Pécsbányatelep.

14. avatar: Golyó
    2009.03.26, 22:55 (szerk.: 2009.03.26, 22:57)
    A csapat megszűnését a pénhiány okozta, mert a gázmű kivonult a csapat mögül. Ezután egy éven keresztül Pécs'96 FC néven játszottak. Uánna egyesültek a PVSK-val, mert akkor végleg elfogyott a maradék néhány kis szponzor pénze, és ráadásul egy osztályban is voltak. Ezután a lett kb. két éven át a PVSK-Pécs'96 FC névhasználat.
    Ezt a névváltozás dolgot egyszer már beírtam, csak nemtudom hova? smiley
    (Dátummal együtt.)

15. avatar: Sanyi-Hungaria
    2009.03.26, 15:01
    95-96 táján volt a csapat az NBII Nyugati csoportjában. Az akkori Nemzeti Sport is mindig úgy írta a helyszint,m hogy Pécsbánya-telep. Egyébként a csapat megszünését a PVSK-val való egyesülés okozta. Egy évig PVSK-Pécs'96 FC néven futott a csapat, majd maradt a PVSK elnevezés. Egyébként a Pécs'96 FC a DD Gáz SC csapatának utolsó névváltozata volt.

2008.09.01, 13:31
    A tó pedig nem tó, hanem a pécsi külfejtés szerintem.

19. avatar: Girgily
    2008.08.28, 17:47
    Nem, a tó felett/mellett van a pálya, nézd meg a térkép, megközelítés oldalt!

Nem semmi helyen van a pálya!
    Kirándulás közben készült ez a kép, most ahogy a pályához tartozó google maps-t nézem, látom csak, hogy mit fotóztam.