Pécs '96 FC - Lombard FC Tatabánya 2 : 0 17:00

2017.12.24, 20:15
    Pécs ’96 FC - Tatabánya 2-0 (1-0)
    Pécsbányatelep, 200 néző. V.: Tóth S. 8.
    Pécs ’96 FC: Tábit 0 - Kósa 5, Vukmann 6, Lajos 6 - Nagy E. 5, Jäkl 6, Schweitzer 6 (Hasenauer -, 81. p.). , Sipos T. 7, Kulcsár 5 (Pál 5, 53. p.) - Tököli 8, Schneider 6 (Kaszás -, a 69.). Edző: Réfi Gábor.
    Lombard FC Tatabánya: Berecz 6 - Móra 5, Matics 6, Halmai 5 - Tóth S. 5 (Sipos J. 5, a szünetben), Herbály 5 (Piroska 5, 59. p.), Szűcs 5, Dina 4, Simon 6, Megyesi 5 (Unger -, 75. p.) - Tüske 4. Edző: Ebedli Ferenc.
    28. perc: Schneider bal oldali beadását Tököli előbb nem értékesítette, másodszorra azonban az 5-ősről a kapu közepébe lőtt (1-0).
    68. perc: Tököli legurítását Schneider 10 m-ről a hálóba passzolta 2-0).
    Rengeteg helyzetet hagyott ki a Pécs ’96 FC. Főleg a második félidőben rontott el sok gólszerzési lehetőséget. Addigra elfáradt a Tatabánya, amely ellen gólkülönbséget lehetett volna javítani. Az állítólag az UTE-nek aláírt Tököli nagyon jól játszott.
    Réfi Gábor: - Végre nyertünk! Remélem, a fiúk a sok helyzetből tartalékoknak néhányat az utolsó két mérkőzésre is.
    Ebedli Ferenc: - Amíg kondícióval bírtuk, addig egyenlő ellenfelek voltunk. Sőt...

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1997-05-20