1. avatar: Golyó
      2020.04.12, 22:17
      tenyészszemlét és látra törzskönyvezést tart a volt Erzsébet telepi futballpályán (Bártfa utcai iskola mellett).

Dunántúli Napló, 1971. augusztus 20.

Így már biztos, hogy a térképen jelölt helyen volt a pálya, és nem a képeken szereplőn.

2. avatar: Golyó
      2016.08.30, 23:09
      Új pályát építettek a bányászfiatalok a ,,kukutyin“ szemétdomb helyén

Kedves levél fekszik előttünk. Az erzsébettelepi bányászsportolók írták abból az alkalomból, hogy vasárnap ünnepélyes keretek között avatták fel szívük sokéves vágyát, a telep nagylétszámú fiatalságának második otthonát, az új sporttelepe. A pálya nagyrészben társadalmi munkával épült és sok kérges bányászkéz lelkes, boldog, de verejtékes munkája emeli annak az értékét. ...
      Azóta felkerestük őket és saját szemünkkel is láttuk az új pályát, amelyen boldogan edzett mintegy két csapatra való játékos. A pálya talaja még javításra szorul, nagyon kemény, a salakozás segítene rajta. A szurkolók bíznak abban, hogy a vállalat segítségükre jön és ők sem lesznek mostohagyerekek. Az egyesület rendszeres anyagi támogatást élvez: havi 1020 forint komoly segítség ilyen kis sportcsaládnak Ma már négy felszerelésük van, az úttörők rendszeresen játszanak és az ifi csapatot most szervezi a csapat edzője, a PMSE volt játékosa, Kirsching.

Forrás: Dunántúli Napló, 1950. május 21.

3. avatar: Golyó
      2010.12.28, 21:15
      Az 1951-es Megye I-es bajnokságban nem is egyszer használta ezt a pályát a Zsolnay SE és más pécsi csapatok is. A Zsolnay SE viszont párhuzamosan használt két pályát ebben a szezonban, azt nem tudom miért.

4. avatar: Golyó
      2009.06.21, 23:53 (szerk.: 2020.04.12, 22:20)
      1951 március 10-e körül itt rendezték a Megye Bajnokság egyik nyitó meccsét.

Zsolnay SE-Mecsekszabolcsi Bányász 0-5 (0-5)