MTK-Hungária FC - Előre FC Békéscsaba 3 : 0 18:00

2017.03.14, 13:28 (szerk.: 2017.03.14, 13:30)

Hidegkuti-stadion, 1000 néző, V: Bede
    gólszerzők: Ferenczi (1.), Zavadszky (43., 51.)
    sárga lap: Jezdimirovic (34.), illetve Bánföldi (33.)

MTK Hungária:
    Hajdu - Molnár, Komlósi, Elek, Füzi Á. - Zavadszky (Madar 56.), Jezdimirovic (Andronic a szünetben), Czvitkovics, Rednic - Ferenczi, Illés (Némethy 86.)

Békéscsaba:
    Fekete - Szeverényi, Udvari, Gabala, Vincze Z. - Bánföldi, Lapsánszki, Megyesi - Cseke (Tóth Gy. 72.), Miculescu (Hoffmann 72.), Keresztúri

1. perc: Molnár a békéscsabai térfél közepéről ívelt a kapu elé, a labda elszállt a védők felett, s Ferenczi 8 m-ről Fekete mellett a kapu közepébe csúsztatott (1-0).
    43. perc: Czvitkovics ugratta ki Zavadszkyt, aki egy lövőcsel után 8 m-ről Fekete felett a kapu közepébe emelt (2-0).
    51. perc: Czvitkovics jobb oldali szögletét Zavadszky 7 m-ről a jobb sarokba fejelte (3-0).

Az NB I listavezetője és sereghajtója között osztálykülönbség volt ezen az összecsapáson, a hazaiak szinte mindvégig egy kapura játszottak és könnyedén nagyobb arányú győzelmet is arathattak volna.