MATÁV Compaq-Sopron - Videoton FC Fehérvár 3 : 2 17:00

2017.07.01, 15:27
    Sopron, 2001. június 20. szerda (tud) - Labdarúgó NB I, 21. forduló:

Matáv Compaq-Sopron - Videoton FCF 3-2 (3-2)
    Sopron, 3000 néző, V: Megyebíró
    gólszerzők: Bausz (12.), Tóth M. (24.), Bausz (47.), illetve Földes (9.), Zombori (42.)
    kiállítva: Somogyi (4.)
    sárga lap: Vincze (72.), illetve Szalai T. (23.), Kiskapusi (24.), Usvat (34.), Korsós (57.), Sipeki (76.)

Sopron:
    Horváth T. - Vincze, Szabados, Salagean - Perger, Tóth M., Somogyi, Horváth R., Tóth I. (Varga K. 60.) - Bausz (Orabinec 77.), Nagy T. (Preisinger 81.)

Videoton:
    Milinte - Kiskapusi (Szalai Cs. 34.), Balassa, Vilotic - Szalai T. (Fodor 30.), Csató, Kovács A. (Sipeki 74.), Zombori, Usvat - Földes, Korsós

4. perc: Somogyi nagy lendülettel próbált meg szerelni, közben eltalálta Szalai T. lábát. A közelben álló játékvezető azonnal felmutatta a piros lapot.
    9. perc: baloldali Videoton támadás során Usvat az alapvonalról visszagurított, Földes 5 m-ről a kapuba továbbította a labdát (0-1).
    12. perc: soproni ellentámadás közben Bausz a kaputól 16 m-re lövésre szánta el magát, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki (1-1).
    24. perc: Salagean tört be a Videoton 16-osán belülre, Kiskapusi hátulról fellökte, a játékvezető büntetőt ítélt. Tóth M. a jobb alsó sarokba vágta a 11-est (2-1).
    42. perc: Horváth R. röviden szabadított fel, a kipattanó labdát Zombori 22 m-ről védhetetlenül lőtte a jobb felső sarokba (2-2).
    47. perc: Tóth I. lövése után a Videoton védői pontosan Bauszhoz rúgták ki a labdát, aki 5 m-ről a hálóba bólintotta (3-2).
    72. perc: Vincze buktatta Korsóst a büntetőterületen belül. Kovács A. 11-esét Horváth T. a bal sarok elől kiütötte.

Küzdelmes mérkőzésen a 10 emberrel játszó soproni csapat hősiesen küzdött, és ezzel a győzelmével bebiztosította élvonalbeli tagságát.