Vasas Danubius Hotels - Dunaferr SE 3 : 2 18:00

2017.07.04, 09:18
    Vasas DH-Dunaferr 3-2 (1-0)
    Fáy utca, 4000 néző, V: Sápi
    gólszerzők: Kabát (27., 75.), Sowunmi (64.), illetve Nicsenko (80.), Penksa (85.),
    sárga lap: Kabát (20.), Herczeg Cs. (64.), Aranyos (69.), illetve Tököli (88.)

Vasas:
    Kövesfalvi - Herczeg Cs., Juhár, Tóth A., Aranyos - Simek (Zabos, 78.), Zováth, Szili, Tóth N. - Sowunmi, Kabát (Maróti, 93.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár, Salamon, Éger, Kiss Gy. - Zavadszky (Rósa H., a szünetben), Bagoly (Nicsenko, 70.), Lengyel (Sindzic, 21.), Penksa - Tököli, Mészáros

7. perc: Kabát 22 m-es, léc alá tartó bombáját Rabóczki látványos mozdulattal öklözte szögletre.
    27. perc: egy jobboldali beadás után Salamon rosszul szabadított fel, Tóth N. balról egyből középre adott, s Kabát 5 m-ről, estében a jobb sarokba kotorta a labdát (1-0).
    64. perc: Salamon pontatlan fejese után Tóth N. indította Sowunmit, aki maga elé tette a labdát, majd 14 m-ről, ballal a bal sarokba lőtt (2-0).
    75. perc: Salamon hazagurítását Rabóczki röviden vágta előre, Kabát elcsípte, kapura tört és 13 m-ről, jobbal, higgadtan a bal sarokba helyezett (3-0).
    80. perc: Tököli lépett ki a bal oldalon, kicselezte a kifutó Kövesfalvit, majd középre gurított, Nicsenkó pedig az üres kapuba továbbított (3-1).
    85. perc: Sindzic átadásával Penksa tört be a Vasas 16-osára és 12 m-ről a kifutó Kövesfalvi felett a kapu közepébe helyezett (3-2).

A Vasas 80 percig fölényben játszott, ám a hajrában könnyelműsködni kezdett és ez csaknem megbosszulta magát, a Dunaferr majdnem kiegyenlített. Összességében azonban a Vasas győzelme teljesen megérdemelt.