Megyeri út, 2000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Herczeg (51.), Terjék (62.), illetve Illés (88.)
    sárga lap: Szélesi (29.), illetve Smiljanic (11.), Erős K. (57.)

Újpest:
    Bíró Sz. - Medgyesi, Urbán, Tamási, Lőw - Tokody, Dvéri, Kunzo, Szélesi - Orescsuk (Terjék, a szünetben), Herczeg (Pető Z., 89.)

MTK:
    Vlaszák - Schindler, Kuttor, Smiljanic, Szamosi - Erős K. (Buzsáky, 73.), Jezdimirovic, Illés, Füzi Á. (Madar, 73.) - Bükszegi (Balaskó, 81.), Kincses

4. perc: Dvéri indította Orescsukot, aki túljutott Smiljanicon, de óriási helyzetben, 8 m-ről a kifutó Vlaszákot találta el.
    36. perc: Dvéri 20 m-es bombáját Vlaszák kiejtette, Orescsuk ismételhetett, de lövése elakadt a kék-fehérek kapusában.
    43. perc: Szélesi indításával ezúttal is Orescsuk nyargalhatott Vlaszák kapuja felé, de akárcsak korábban, ezúttal is Vlaszák kezébe lőtte a labdát.
    49. perc: Urbán jó ütemű átadásával Herczeg ugrott ki, éles szögből leadott lövését Vlaszák hárította.
    51. perc: Herczeg Terjéktől kapott kitűnő labdát, zavartalanul vezethette rá azt Vlaszákra, majd 8 m-ről a kapu közepébe bombázott (1-0).
    59. perc: Erős 16 m-es bombája centiméterekkel kerülte el az újpesti kapu bal felső sarkát.
    63. perc: Herczeg-Dvéri-Terjék volt a labda útja az MTK térfelének közepén. Terjék kilépett a lesre játszó védők között, a játékvezetői asszisztens lest is jelzett, de Ábrahám ezt felülbírálta, s az újpesti játékos, Vlaszákot is kicselezve, 5 m-ről az üres kapuba gurított (2-0).
    88. perc: Illés az álmélkodó védők között a 16-osnál átvette a labdát, egészen a 11-es pontig vezette, majd higgadtan a bal sarokba helyezett (2-1).

Unalmas, eseménytelen mezőnyjátékot hozó első félidő után a folytatásban a lila-fehérek gyors kontráik révén két gólt szereztek és ezzel eldöntötték a találkozó sorsát. Az MTK támadójátéka meddő, s kapura teljesen veszélytelen volt.