MTK-Hungária FC - Vasas Danubius Hotels 1 : 2 17:00

Budapest, 2000. október 14., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 12. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Illés (72.), illetve Kabát (4., 47. - 11-esből)
    sárga lap: Balaskó (13.), Füzi Á. (85.), illetve Zováth (19.), Mónos (58.), Juhár (60.)

MTK Hungária:
    Vlaszák - Komlósi (Szilveszter 65.), Kuttor, Szamosi, Schindler - Bükszegi (Buzsáky 65.), Balaskó (Elek 34.), Erős, Füzi Á. - Illés, Ferenczi

Vasas DH:
    Hajdu - Mónos, Juhár, Zováth, Tóth A. - Pető, Szili, Zabos (Simek 68.), Tiber - Sowunmi, Kabát

4. perc: Tiber egy hosszú indítást követően a kaputól 30 m-re megszelidítette a labdát, jó ütemben kiugratta Kabátot, aki 12 m-ről a jobb összekötő helyéről a jobb sarokba lőtt (0-1).
    24. perc: Füzi Á. baloldali beívelését követően Illés éles szögből, 5 m-ről lőtt kapura, Hajdu lábbal szögletre mentett.
    47. perc: Szili tört be az MTK büntetőterületére, éppen átlépte a 16-os vonalát, amikor Erős - feleslegesen - buktatta. A 11-est Kabát laposan a jobb sarokba bombázta (0-2).
    52. perc: Bükszegi átadásával Ferenczi tört ki, 13 m-es lövése Hajdu melléről vágódott a mezőnybe.
    59. perc: Füzi Á. keresztlabdájával Ferenczi ugrott ki, de a nagyszerű ütemben kivetődő Hajdu a lövés pillanatában leszedte a lábáról a labdát.
    61. perc: Tiber leszerelte a hátul cselezgető Komlósit, majd Kabát elé tálalt, akinek 12 m-es bombáját Vlaszák szögletre ütötte.
    72. perc: Erős a baloldalról ívelt középre egy szabadrúgást, Illés az "elalvó" védők és a kapujában ragadt Hajdu mellett 4 m-ről zavartalanul fejelt a hálóba (1-2).

A Vasas mindkét félidő elején gólt szerzett, és ez elegendő volt a gyenge napot kifogó MTK ellen, így idegenbeli győzelme megérdemelt.