Szombathely, 2000. október 14., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 12. forduló, A-csoport:

gólszerzők: Nelio (52.), illetve Zavadszky (89.)
    sárga lap: Nelio (91.), illetve Pomper (59.), Éger (90.), Kiss Gy. (92.)

Haladás:
    Takács T. - Takács B., Pim, Tóth P., Andre (Seper 61.) - Bodor (Nagy G. 80.), Somfalvi (Czeglédi 84.), Némethy, Halmosi - Alex, Nelio

Dunaferr:
    Rabóczki - Szakos, Salamon, Éger, Kiss Gy. - Zavadszky, Lengyel (Nagy T. a szünetben), Pomper (Mozgovoj 75.), Rósa H. - Tököli, Nicsenko (Orosz a szünetben)

6. perc: Halmosi lőtt 11 m-ről kapura, Rabóczki bravúrral védett.
    39. perc: Zavadszky lövését bravúrral védte Takács T., a kipattanó labdát Nicsenko lőtte fölé 12 m-ről.
    52. perc: Halmosi baloldali beadása után Nelio 3 m-ről talált a hálóba (1-0).
    89. perc: Baloldali vendégszöglet után röviden szabadítottak fel a védők, Éger hozta játékba a lesgyanús helyzetben álló Zavadszkyt, aki 5 m-ről lőtt a kapuba (1-1).

Az első félidőben még nem, a második elején viszont már gólra váltotta mezőnyfölényét a Haladás. Már úgy tűnt, hogy a bajnok vereséggel kénytelen távozni Szombathelyről, amikor a hajrában Zavadszky pontot mentett.