2017.10.21, 12:26
    Budapest, 2000. október 2., hétfő (MTI) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 11. forduló, B-csoport:

Újpest-MTK Hungária 1-4 (0-2)
    Megyeri út, 5000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Urbán (72.), illetve Ferenczi (3., 89.), Illés (12.), Bükszegi (63.)
    sárga lap: Ulrich (70.), Szélesi (79.), illetve Komlósi (26.)

Újpest:
    Bíró Sz. - Medgyesi, Urbán, Szélesi, Kunzo - Tokodi, Ulrich, Dvéri, Korsós (Deme 59.) - Orescsuk, Herczeg

MTK Hungária:
    Vlaszák - Komlósi, Kuttor, Szamosi, Schindler - Bükszegi (Balaskó 87.), Erős, Jezdimirovic, Madar (Szilveszter 80.) - Illés, Ferenczi

3. perc: Kuttor átadását Erős továbbperdítette Ferenczi elé, aki kilépett az újpesti védők közül, majd 10 m-ről a kifutó Bíró Sz. mellett a kapuba gurított (0-1).
    8. perc: Dvéri 18 m-es lövését Vlaszák bravúrral ütötte ki.
    12. perc: Bükszegi ívelt középre, az árván maradt Ferenczi Illés elé fejelte a labdát, aki a tehetetlen Bíró Sz. mellett 5 m-ről a kapuba továbbított (0-2).
    30. perc: Korsós baloldali beadását Orescsuk Medgyesi elé fejelte, de az újpesti hátvéd 10 m-ről, tiszta helyzetből fölé lőtt.
    33. perc: A találkozó legnagyobb helyzetét hagyta ki az újpest: ezúttal is Orescsuk hozta helyzetbe Tokodit, akinek labdáját Korsós az 5-ösről fölé lőtte.
    35. perc: Orescsuk lépett ki a vendégvédők között, közeli lövését Vlaszák lábbal mentette.
    56. perc: Herczeg emelését Orescsuk estében az ötösről lőtte a kapu fölé.
    63. perc: Illés indította Ferenczit, akinek lövése a védőkről Bükszegi elé pattant, a középpályás 16 m-ről, nehéz szögből, a kapujából kint álló Bíró Sz. felett a jobb felső sarokba ívelt (0-3).
    72. perc: Dvéri perdített Urbán elé, és a védő 18 m-ről nagy erővel a jobb felső sarokba bombázott (1-3).
    84. perc: Jobboldali szögletet követően Urbán elé pattant a labda, az újpesti játékos 5 méteres lövését Vlaszák lábbal, bravúrral mentette.
    85. perc: Dvéri 18 m-es lövése a felső lécről vágódott a mezőnybe.
    89. perc: Illés tört ki középen, lövése a védőkről Ferenczi elé perdült, aki 10 m-ről jobbal a bal sarokba gurított (1-4).

A két gyors gólt követően végig higgadtan és magabiztosabban játszott az MTK a lelkes, de elképzelés nélkül rohamozó Újpest ellen, és ilyen különbséggel is megérdemelten vitte el a három pontot a Megyeri útról.