Vasas Danubius Hotels - Újpest FC 1 : 2 17:00

2017.10.27, 13:41
    Budapest, 2000. szeptember 16., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 8. forduló, B-csoport:

Vasas-Újpest 1-2 (0-0)
    Fáy u., 5000 néző, V: Juhos
    gólszerzők: Kabát (80. - 11-esből), illetve Korsós (54.), Urbán (77. - 11-esből)
    sárga lap: Pető (34.), Komódi (76.), illetve Granov (65.)

Vasas:
    Kövesfalvi - Zováth, Juhár, László - Simek, Komódi, Pető, Aranyos (Pál, 58.), Tóth N. - Kabát, Sowunmi

Újpest:
    Bíró Sz. - Medgyesi, Urbán, Tamási, Lőw - Ulrich (Kovács B., 40.), Dvéri, Kunzó, Korsós (Tóth I., 76.) - Granov (Szélesi, 89.), Herczeg

13. perc: Komódi egy cselt követően 18 méterről lőtt, Bíró Sz. a jobb sarok felé tartó labdát szögletre tenyerelte.
    39. perc: Simek becsapta Korsóst, beadása Tamási lábáról saját kapura felé gurult, de a visszavetődő Bíró Sz. a gólvonalon elcsípte a labdát.
    54. perc: Kovács B. futott el a jobb oldalon, keresztbe ívelt, az érkező Korsós átvette a labdát, majd szinte az alapvonalról a kapuba rúgta (0-1).
    59. perc: Sowunmi beadására Kabát érkezett, közeli bombáját Bíró Sz. nagy bravúrral hárította.
    74. perc: Pál jobb oldali szögletét Komódi csúsztatta kapura, az újpesti kapus ezúttal is bravúros mozdulattal védett.
    77. perc: Herczeg átadásával Kunzó próbált kitörni, László A. a 16-os vonalán felvágta az újpestiek középpályását, amiért Juhos büntetőt ítélt. Ezt Urbán nagy erővel a jobb sarokba vágta (0-2).
    80. perc: Komódi cselezgetett az újpestiek 16-osán belül, és fennakadt a védőfalon. Juhos most is 11-est ítélt, amit Kabát a jobb sarokba helyezett (1-2).

Szinte eseménytelen első félidő után mindkét együttes feljavult, felgyorsult a játék. A lila-fehérek jobb helyzetkihasználásuknak, s Bíró Szabolcs bravúrjainak köszönhetik, hogy három pontot szereztek a Fáy utcában.