Debreceni VSC - Vasas Danubius Hotels 0 : 1 19:00

Debrecen, 2000. augusztus 27., vasárnap (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 6. forduló, B-csoport:

sárga lap: Bernáth (45.), illetve Sowunmi (25.), Zabos (75.), Pál (79.)

Debrecen:
    Fekete - Bernáth, Alekszics, Turján, Szatmári - Flick, Vadicska, Sándor (Siklósi, 65.), Schmidt - Kerekes, Bajzát (Ulveczki, 70.)

Vasas:
    Kövesfalvi - Simek, Pető, Juhár, Tóth - Sowunmi, Szili, Zabos, Aranyos - Kabát, Tiber (Pál, 56.)

8. perc: Bajzát elől Tóth a 16-oson belül mentett szögletre.
    20. perc: Bajzát, Sándor, Kerekes akció végén a hazaiak csatára a 11-es pont magasságából lőtt kapura, Kövesfalvi nagy bravúrral hárított.
    33. perc: a sokadszor előre törő Pető lőtt messziről, labdája nem sokkal a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.
    42. perc: Sowunmi ment el a jobb oldalon, középre ívelése után a védők tisztáztak.
    53. perc: egy labda Schmidt elé pattant, de ő fölé lőtt.
    60. perc: Kabát lőtt 20 méterről jobbról, Fekete bravúrral szögletre ütötte a labdát.
    88. perc: egy hazai szabadrúgást követően kontrázott a Vasas, a vendégakció végén Kabát 14 méterről lőtt, s a jobb sarokba tartó labdába Fekete már csak beleérni tudott (0-1).

Kifejezetten jó iramú mérkőzésen teljesen kiegyenlített játék folyt az utolsó percekig. Amikor már mindenki beletörődött a döntetlenbe, egy gyors kontra végén megszerezte a győzelmet jelentő gólt a vendégcsapat. A mérkőzés egésze alapján talán a döntetlen lett volna igazságosabb.