Videoton FC Fehérvár - Debreceni VSC 0 : 3 20:00

Székesfehérvár, 2000. augusztus 19., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 5. forduló, B-csoport:

Székesfehérvár, 3000 néző, V: Dubraviczky
    gólszerzők: Kerekes (51.), Schmidt (55.), Flick (79.)
    sárga lap: Lévai (49.), illetve Böőr (15., 67.)

Videoton:
    Milinte - Csordás (Szilágyi 39.), Szalai Cs., Lévai - Szalai T. (Csehi 61.), Fodor, Gáspár, Zombori, Németh - Földes, Ilea (Gyurováth 61.)

Debrecen:
    Fekete - Bernáth, Alekszics, Turján (Frida 46.) - Flick, Sándor, Vadicska, Böőr, Szatmári - Kerekes (Siklósi 75.), Bajzát (Schmidt 52.)

15. perc: Böőr szögletét Bajzát 5 m-ről fejelte kapura, Milinte bravúrral védett.
    51. perc: Flick jobboldali beadását Kerekes a védők közül kibújva 5 m-ről fejelte a kapu bal oldalába (0-1).
    55. perc: Szilágyi a középpályán elvétette a labdát, Szalai Cs. még javíthatott volna, de Schmidt rácsapott és 10 m-es sprint után 12 m-ről biztosan lőtt a kapu jobb oldalába (0-2).
    67. perc: Böőr sípszó után eldobta a labdát, amiért sárga lapot kapott, s mivel ez már a második volt, a kiállítás sorsára jutott.
    79. perc: Kontratámadást vezetett a Debrecen, Siklósi átadását Flick 14 m-ről kapásból lőtte a kapu jobb oldalába (0-3).

Az első félidőben a Videoton játszott némi fölényben és alakított ki több helyzetet. Szünet után a Debrecen négy perc alatt eldöntötte a találkozó sorsát, határozottabb támadójátékával és jobb helyzetkihasználásával.