Dunaújváros, 2000. augusztus 19., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 5. forduló, A-csoport:

gólszerzők: Kóczián (35.), Nicsenko (39.), Lengyel (58.), Tököli (86.)
    kiállítva: André (28.)
    sárga lap: Bagoly (52.), Molnár (83.), Kóczián (90.), illetve André (26., 28.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár, Salamon, Éger, Kóczián - Zavadszky, Lengyel, Pomper (Bagoly a szünetben), Nagy T. - Orosz (Tököli a szünetben), Nicsenko (Mozgovoj 63.)

Haladás:
    Takács T. - Nagy G., Seper, Takács B., Simon - Németh T. (Kaj 76.), Somfalvi, Tóth P., André - Győri (Bodor a szünetben), Reinaldo (Halmosi a szünetben)

35. perc: Nicsenko szabadrúgást harcolt ki a 16-ossal egymagasságban az oldalvonal mellett. A gyorsan elvégzett szabadrúgás után a labdát Kóczián kapta, aki egy igazítás után 20 m-ről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (1-0).
    39. perc: Zavadszky a 16-oson belül jobb oldalról ívelt középre, Nicsenko fejjel maga elé tette a labdát és mielőtt a védők közbe tudtak volna avatkozni, az elfekvő Takács mellett közelről a kapuba gurított (2-0).
    58. perc: Bagoly vezette rá a labdát a szombathelyi védelemre, a 16-os előtt a bal oldalon érkező Lengyelt futtatta, aki az ötös sarkáról nagy erővel a léc alá lőtt (3-0).
    86. perc: Tököli a teljes vendégvédelmet kicselezte, majd a kapus mellett laposan a hálóba lőtt (4-0).

A nagy melegben nem diktált igazán nagy iramot a Dunaffer, de a létszámfölényét így is magabiztos győzelemre váltotta.