Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Videoton FC Fehérvár 1 : 4 20:00

Zalaegerszeg, 2000. augusztus 12. szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 4. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Waltner (85.), illetve Gáspár (2.), Földes (53., 81.), Lévai (84.)

ZTE:
    Turi - Kocsárdi, Strasser, Róza, Kónya - Nagy, Szabó II. (Bonchis 46.), Balog, Róth (Gaál 64.) - Sabo (Balázs 73.), Waltner

Videoton:
    Milinte - Gáspár, Szalai Cs., Lévai - Szalai T., Fodor, Csató (Csordás, 20.), Zombori, Németh T. - Földes, Ilea (Csehi 46.)

2. perc: Gáspár vezette fel a labdát, senki nem támadta meg és a védő 24 m-ről a jobb alsó sarokba bombázott (0-1).
    53. perc: Fodor beadását Földes 10 m-ről a bal alsó sarokba gurította (0-2).
    81. perc: Németh szöktette Földest, aki a kifutó Turi mellett a hosszú sarokba gurított (0-3).
    84. perc: Lévai lépett ki a tétovázó zalai védők közül, és a kifutó Turi mellett a kapu közepébe helyezte a labdát (0-4).
    85. perc: Gaál futott el a bal oldalon, beadását Milinte kiütötte, de Waltner jókor érkezett és a jobb alsó sarokba lőtt (1-4.)

A Videoton korán megszerezte a vezetést, és ezután játszhatta az idegenben szereplő csapatok kedvenc játékát, a kontrát. A ZTE nem tudott mit kezdeni a szívósan védekező fehérváriakkal, és a vendégek ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.